Özel tasarım yaka kolyeler…

Bebe yaka kolyeler sıradan bir görünümü tek başına dikkat çekici bir hale getirecek kadar güçlü bir aksesuar. Peki kendi tasarımınız olan bir kolyeyi taşımak istemez misiniz? O zaman takipte kalın….Bebe yaka kolyelerin malzemeleri, ince keçe kumaş, bebe yaka modeli naylon boncuk ipliği, dilediğiniz boncuklar…..

Bebe yaka modelini google’dan yada annelerimizin asırlık “Burda” dergilerinden kalmış sayfalarında kolayca bulabilirsiniz.
Bu modeli bulduktan sonra modeli ince kağıda çizin ve kesin.
Aldığınız keçe kumaşı ikiye katlayın.
İkiye katladığınız keçe’nin üzerine bebe yaka modelinizi iğneleyip sabitleyin.
Modelin kenarlarından beyaz sabun ile geçerek modelin keçe kumaşa çizilmesini sağlayın.
Çizdiğiniz bu izlerden giderek keçe kumaşınızı kesin.

Keçe kumaşı 2’ye katlkayarak kestiğimizden, 2 tane birbirinin aynı parça elde ediyoruz. Bu parçalara kendi zevkinize göre boncuklar işledikten sonra yakaları ortasında dikerek bu iki parçayı birleştireceğiz. Benim tercihim aşağıda resmini gördüğünüz parlak metalik renkteki yıldız şeklindeki işlemeli parçalar. Bunları sıra sıra diktikten sonra boş kalan yerleri siyah boncuklarla dolduracağız.

 

Yukarıda resmini paylaştığım metalik yıldız parçalarını sıra sıra yakanın üzerine dikiyoruz. Tüm yakayı sadece boncuklarla işlemek çok yorucu ve görüntü açısından boğucu olabilir. Boncuktan farklı motiflerle yakayı süslemek görüntü olarak daha şık durur ve işinizi kolaylaştırır.

Her iki parçayıda yıldızlarla işledikten sonra sonra kalan kısımları siyah yuvarlak boncuklarla doldurarak kolyemizi tamamlıyoruz. Daha sonra yakanın arka tarafına zincir, kurdele yada istediğiniz bir parçayla birleştirebiliriniz. Benim tercihim küçük küçük işlemeleri olan bir şerit parçası.

Bu kolyeyi beğenip, benim olmalı diyorsanız bana mail atın, bu güzel kolye adresinize gelsin:)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir