Girişimciler! The Founder Institute Türkiyedeki ilk mezunlarını verdi!

Herkese Merhaba,

The Founder Institute fikir aşamasındaki teknoloji girişimlerinin hayata geçirilmesinde girişimci adaylarına destek olan ve onları eğiten bir kuluçka programı.

Özel bir testten geçerek programa başvuruyorsunuz ve seçilen diğer girişimcilerle beraber fikrinizi geliştirmeye başlıyorsunuz.

16 hafta boyunca her hafta girişiminizin ayrı bir kısmı için çalışıp kendinizi ve fikrinizi uzman mentorlar yardımıyla geliştiriyorsunuz.  Fikrinizi Türkiye’nin önde gelen yatırımcılarına anlatıp onlardan feedback almak bu programın katılımcılarına sunduğu eşsiz fırsatlardan sadece bir tanesi.

Gelelim Türkiye’de bu sene ilk defa düzenlenen Founder Institute İstanbul ayağının başarılı mezunlarına;

– Random Runway

Random Runway, kişilerin stillerini arkadaşlarıyla paylaşıp, kıyafetlerini tagledikleri moda odaklı bir sosyal ağ.

Random Runway’in amacı kullanıcıları online bir podyuma çıkartarak çevreleri üzerindeki etkilerini artırmak ve modayı/trendi belirleme gücünü kullanıcılara vermek. Yani modayı özgürleştirmek.

Kurucusu İsmail Sincik’in dediği gibi “Şimdi moda sizsiniz!”

Random Runway yakın zamanda kullanıcılarla buluşacak. O zamana kadar gelişmelerden haberdar olmak için ;

www.randomrunway.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

random runway founder institute

random runway

-EcoTrend

“Doğaya uyumlu yaşam mutluluktur” fikriyle yola çıkan EcoTrend tamamen doğaya uyumlu gıda, kozmetik, ürün, giyim vb. bir çok kategoride hizmet vermeyi hedefleyen bir girişim. Satın alınabilen ürünlerin yanı sıra EcoTrend’in en önemli özelliği konusuna tam bir bilgi bankası olması.

Ecotrend doğaya uyumlu, organik ürünleri takip edebileceğiniz, kişisel özelliklerinize uygun ürünler ve bilgiler görebileceğiniz,size şehrin ortasında köy doğallığı yaşatan bir websitesi. Meraklısını duyurulur; http://www.ecotrend.org/

ecotrend

-Gez, Gör, Keşfet

Sıradaki girişim çocuklu ailelerin derdine derman olacak cinsten! Tüm yıl boyunca çocuklarınızla baş başa zaman geçirmenin hayalini kurduktan sonra standart Bodrum, Antalya açık büfe tatil paketlerini görüp üzülenlerden misiniz?

Yoksa çocuğumla tatile çıkmak istiyorum dediğinizde size sadece Disneyland’i öneren şirketlerden mi bıktınız?

O zaman Founder Institute’un sıradaki mezunu tam size göre!

Gez, gör, keşfet çocuklu aileler için sıra dışı,  sizin kadar çocuklarınızın da hoşuna gidecek, hiçbir yerde bulamayacağınız cinsten tatil programları hazırlayan bir girişim.

Hazırladıkları paket örneklerini görünce benim bile çocuk olasım geldi!:)

Merak mı ettiniz? O zaman; http://gezgorkesfet.com/ http://www.facebook.com/GezGorKesfet?fref=ts

gez gör keşfet gez gör_keşfet

-Enerjini Seç

Sıradaki girişim 7’den 77’ye herkesin ihtiyacı olan bir proje. Enerjini Seç, adında da belli olduğu gibi bireylerin istedikleri tedarikçiden enerjilerini almalarını sağlayacak bir girişim. Bu cümleyi okuduğunuzda “Biz kendi enerji şirketimizi seçebiliyor muyuz?” şeklinde şaşırdığınızın farkındayım ama yürürlüğe girecek yeni regülasyonla  evde kullandığınız elektrik için de internet bağlantısında olduğu gibi tedarikçi seçebileceksiniz! Enerjini Seç yardımıyla çok yakında fiyat avantajlarını görerek kendi enerjinizi almak istediğiniz firmayı seçebileceksiniz.

Son mezun proje, çok yakın bir zamanda sektörlerine bomba gibi bir giriş yapmak için biraz daha gizemli ilerliyor. Merak etmeyin yayına geçtikleri anda sizlere yine buradan duyuracağım.

Son olarak belirtmek isterim ki bu 36 girişimci adayı arasından 16 haftalık maratonu sadece bu 5 mezun tamamlayabildi. Siz de girişiminize inanıyor, girişimciliği zorlu patikalarına adım atmak istiyor ve aynı zamanda da girişimci&yatırımcı&yazılımcı network’üne dahil olmak istiyorsanız Founders Institute’u takip edin ve bir sonraki sömestr da yerinizi kapın. Detaylı bilgi için; http://fi.co/

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir