Doğru gelinlik nasıl seçilir?

Uzun bir gelinlik arama maratonundan sonra bu sorunun cevabını vermeye hazırım sonunda!

Öncelikle gelinlik arayışı içinde olanlara ilk tavsiyem gelinlik denemeye gitmeden önce internetten detaylı bir şekilde modellere bakmaları. Bu şekilde hem gelinlik modellerini öğrenir hem de sizi heyecanlandıran gelinlik modelini kafanızda oluşturabilirsiniz. İnternetten bakmanın bir diğer faydası, modelinizi seçtikten sonra istediğinz yere o modeli diktirebilmek.

Bu noktada faydalanabileceğiniz siteler

www.theknot.com

www.pronovias.com.tr

www.akay.com.tr

Diğer altın kuralımız ise ; askıda beğenmeseniz bile farklı tarzlardaki gelinlikleri denemek. Hiç tahmin etmediğiniz bir gelinlik size çok yakışabilir ve üzerinizde askıda durduğundan çok daha farklı durabilir. Bu nedenle yorulmadan, bıkmadan denemek lazım.

Sık yapılan başka bir hata ya geldi sıra… Gelinliği üzerindeki motiflerine göre yargılamayın. Öncelikle gelinliğin genel modelini seçin, daha sonra üzerindeki dantel ve pırıltı gibi detayları değiştirmek çok kolay. Bu benim en çok zorlandığım durum oldu, çünkü gelinliği denediğinizde bir bütün olarak düşünüyorsunuz… Tavsiyem sadece modele bakmanız ve dantel, parıltı gibi ek süsleri sonrasına bırakmanız.

Ve en önemlisi gelinliğinizi sadee siz beğenin. İnanın bu yeterli olacaktır. Sadece kendi düşündüğünüzü dikkate alın ve etrafınızdakilerin yorum yapmasına izin vermeyin. Gelinliği deneyen siz olmanıza rağmen bakan herkes kendi gelinliğiymiş gibi acımasızca yorum yapabilir. Unutmayın gelinliğinizi en çok siz beğeneceksiniz ve en önemlisi de bu aslında.

Benim uzun arayışlarım sonucu en çok beğendiğim modeller şu şekilde

akay gelinlik pronovias gelinlik pronovias gelinlik justin alexander gelinlik justin alexander gelinlik justin alexander gelinlik justin alexander gelinlik pronovias gelinlik pronovias gelinlik pronovias gelinlik

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir