Nereye Gidelim? | Tapasuma

Yakın bir arkadaşımın doğum günü yaklaştıkça hediye telaşından önce kutlamanın yapılacağı mekanın heyecanı sarar beni. 
Evde yenilen samimi yemeklerin yerini hiç bir şey tutmaz tabiki, ama doğum günleri biraz kendimizi ve doğum günü çocuğunu şimartmak için, değil mi?:)

Gelelim kutlamanın yapılcağı yere.
Sadece yemek yenilen bir yere mi gitmeli, fasıl mı yapmalı, yoksa gecenin ilerleyen saatlerinde Dj performansının başladığı bir yere mi gitmeli?
İstanbulda yaşamanın verdiği bir alışkanlık olsa gerek, benim için doğum günü yemekleri boğaz manzaralı bir mekanda olmalıdır. Bu nedenle birtanecik ablamın doğum gününü kutlamak için araştırma yaparken Tapasuma’yı buldum.

Tapasuma

Tapasuma Çengelköyde yer alan Sumahan on the Water otelinin bünyesindeki bir restoran.
Restoran boğazın en güzel noktasında ve inanılmaz büyüleyici bir manzarası bulunmakta.

Tapasuma_istanbulbogazı_manzara

İç mekanın güzelliğinin yanı sıra boğaza sıfır bahçesiyle inanılmaz keyifli ortamı var.

Tapasuma_bogaz_manzara_istanbul
Biz Ocak ayında gittiğimiz için dışarıyı tercih edemedik:( Ama boğaz manzarasını ve bahçesinin güzelliğini görünce yazın tekrar gelmeye karar verdik.

Peki, boğaz kenarındanki bir restoranttan ne beklersiniz?

Balık yemekleri mi?

Tapasuma_levrek

Sadece balık yemekleri mi?

Tapasuma_kuzuincik

Tapasuma boğaz kenarındaki diğer restoranların yanı sıra balık yemeklerinin dışında et yemekleri de servis ediyor. Et yemeklerinin yanı sıra Tapasuma daki favorilemiz binbir çeşit sıcak ve soğuk Tapa’ları! Benim tapa seçimlerim peynirli kabak çiçeği dolması, kuzu gerdanı rulosu yeşil fıstık ile ve kaşarlı karides pane oldu. Deniz ürünü seviyorsanız kaşarlı karides pane, kuzu eti seviyorsanız da mutlaka kuzu gerdanı rulosunu deneyin derim.

Ana yemek için favorim yukarıda resmini gördüğünüz fırınlanmış kuzu incik. Kuzu eti sevmeyenler için ağır olabilir ama kuzu etini seviyosanız lezzetli bir seçim olabilir.

Sıcak soğuk tapa, ana yemek tatlı yiyerek ortalama 100-150 tl arası bir fiyat ödüyorsunuz. Tabiki fiyatı içki seçimleriniz belirliyor, çünkü Tapasuma’nın eşsiz bir şarap koleksiyonu bulunmakta.

Ne dersiniz, bu yaz Tapasuma’nın bahçesinde karşılaşır mıyız?

image

image

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir