Feriköy Antikacılar Çarşısı

Yağmurlu bir pazar günüdünde ne yapsak diye düşünürken biraz 50’li yaşlarımızı oynamak istedik ve Feriköy’deki antikacılar pazarına gidelim dedik!:)

Sizce de antika işi belirli bir yaşı geçmiş kişilerin tekelinde devam eden bir şey değil mi? Her ne kadar vintage trendiyle antika kavramına biraz yaklaşsakta, antika alışverişi benim için emeklilik günlerimin hobisiydi ta ki yağmurlu bir pazar gününe kadar. Artık gerçekten eski olan çantaları, eski görünüm verilmiş çantalardan ayırmakla kalmıyorum, cam işi objelerin el yapımı mı yoksa fabrikasyon mu olduğunu anlayabiliyorum.

Siz de bir pazar günü farklı bir etkinlik yapmak isterseniz, Feriköy’deki antikacılar pazarını gezebilirsiniz.

Antika pazarındaki fiyatlar standlara göre değişiyor. Geneli uygun fiyatlı ve orjinal değişik şeyler bulabileceğiniz standların yanı sıra pahalı cam işi veya eski Arapça Osmanlı haritalar bulmanız mümkün. Pazarın en kıymetli en çeşitli stanları ise tartışmasız plak standları:) Evet plak severler doğru duydunuz:) Pikabınız için yeni bir plak arayışında iseniz Feriköy antikacılar pazarı mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri. Bunun yanı sıra ikici el kıyafetler, çantalar ve takılar bu pazarda bulabileceklerinizden sadece bir kısmı.

image

 

image

image

 

image

 

image

 

plak

 

vintage_çanta

 

fotoğraf 3

 

üfleme cam

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir