Selimiye

Tüm yılın yorgunluğunu atmak ve yeni yıla deşarj olmuş bir şekilde başlamak için iki hafta boyunca plan yapmaya tatil hazırlığı denir sevgili seyirciler:) Bazıları tarafından(!) kontrol delisi olarak tanımlansam da, ben tatile gitmeden önce her günümü planlamayı çok seviyorum. Gezdiğim yerlerdeki en iyi balıkçıda yemek yemenin, en güzel koylarda yüzmeyi planlamanın neresi kontrol deliliği:)

Bu seneki tatilimiz uzun olunca arabayla gidebileceğimiz keyifli, uzun bir rota belirledik ve Ege kıyısının bir çok yerini gezdik. Bu yazıda size ilk durağımız Selimiye’de neler yapılabileceğini anlatacağım. Selimiye ile ilgili sorularınız olursa bu yazıya yorum olarak yazabilirsiniz. Hepsi büyük bir özenle cevaplanacaktır:)

Selimiye’de iki gece, üç gün kaldık ve planladığımız her şeyi yaptık. Size önerim eğer Selimiye’ye gidecekseniz en az iki gece kalmanız yönünde. Selimiye huzurlu ve romantik bir tatil geçirmek için ideal bir yer. Gündüz plajlarda sakin bir gün geçirip, akşam sahil kenarındaki balıkçılarda taze mezeler ve balık yemek, sahilde yürüyüş yaparken Jazz Bar’dan gelen tatlı canlı müziği dinlemek; kısa bir Selimiye özeti.

Nerede Kalınır?

Konaklama için bizim tercihimiz “Luna Begonvil Taş Evler” oldu. Luna Begonvil bir otelden daha çok hayallerimizdeki bahçeli taş evin ta kendisiydi! O yüzden hayran kaldık ve ileride aynısından yaptırmak için bol bol resim çektik:) Otelin sahibi ve personelin ilgisi tek kelimeyle muhteşemdi. Gönül rahatlığıyla bu oteli seçebilrsiniz.

image
Otelin önünde büyük ve keyifli bir havuzu vardı.
Bu havuza ek olarak gizli bahçe adını verdiğimiz çiçeklerin içinde kalan bir havuzu daha vardı ki denizden geldikten sonra sakince yüzmek ve geceleri vakit geçirmek için çok çok güzel bir ortamdı.

 

image

Otelin direk sahile inen bir plajı yoktu, özel plajına gitmek için 5 dk yürümeniz gerekiyordu ama çok kısa bir mesafe olduğu için hiç sorun olmadı.

image

Luna Begonvil Taş Evlere ek olarak Beyaz güvercin ve Selimiye mavisi de diğer popüler otellerden ikisi.

Ne yapılır?

Selimiye çok çok küçük bir belde olduğu için köyün loş ışıklarında kendinizi dinlemekten daha iyi yapacağınız bir şey yok. Çarşısındaki boncukları gezip özel tasarım mağazaları gezebilirsiniz. Bizim Selimiye’de en çok sevdiğimiz anımız Aurora’nın yanındaki iki sarı iskemlede denize karşı oturmak oldu. Burası muhteşem manzarası ve Jazz bardan gelen canlı müzik sayesinde sahilin en güzel köşesi.

image

 


image

Selimiye’de mutlaka ama mutlaka tekne turuna çıkmalısınız. Selimiye merkezde açık denizi görmeden dağların ortasında denize girmek muhteşem bir duygu. Bunun yanı sıra tekne turuyla koyları gezerek çok başka dünyalar keşfediyorsunuz. Tekne turlarına talep yoğun o nedenle bir gün önceden rezervasyon yapmanız şart. Teknelerde genelde 20 kişilik ama sahilden özel tekneler de kiralanabiliyor.

image image image image image image image image

Nerede yenir?

Selimiye’nin en popüler restoranı Sardunya. Burası lezzetli taze balık ve mezeleri ile ünlü. Özellikle ahtapot ızgarası çok başarılı.
Balık dışında zeytinyağlılardan yemek istiyorsanız adresiniz çarşının içindeki Beyaz Ev. Aile işletmesi olan Beyaz Ev’de bölgeye özel zeytinyağlıları deneyebilirsiniz. Buranın ev yapımı dondurması da çok meşhur.

 

Biz Selimiye’de çok keyifli,huzurlu bir tatil geçirdik. Kesinlikle tekrar gelmeyi planlıyoruz!

Yayım tarihi
Gezi olarak sınıflandırılmış

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir