Merve’nin Abiye Alışverişi

Abiye alışverişi yaptığımız tüm alışverişlerden daha kritik. Uzun zamandır görmediğiniz yakınlarınızı görüp, yeni insanlarla tanışacağınız önemli bir akşam için doğru elbiseyi seçmek çok önemli. Yanlış seçilen bir elbise sizi daha yaşlı gösterebilir veya vücut hatlarınıza uygun olmayan bir kıyafet seçerseniz olduğunuzdan kilolu görünebilirsiniz. Danışmanlık yaparken en çok karşılaştığım durum ise çevre baskısından kurtulup özgürce kendi tarzlarına uygun elbiseyi seçmek isteyen kızlarımız. Malesef toplum olarak bu önemli gecelerde herkesi pamuk prenses kalıbına sokmaya çalışıyoruz ama olmuyor kardeşim! O pamuk prenses elbisesi o kız da güzel durmuyor! Zannediyoruz ki abiye elbise mutlaka taşlı, pullu veya kabarık olmalı….Ama malesef gerçek böyle değil.

Bir yakının düğünü için hazırlanan Karnaval Tiyatrosu oyuncularından Merve ile keyifli bir alışveriş süreci geçirdik. Sırasıyla denediğimiz elbislerden tutun da sonuca kadar geçirdiğimiz tüm süreci bu yazıda anlattım.

En uygun elbiseyi bulmak için Merve ile beraber daha önce belirlediğimiz evine yakın mağazalardaki elbiseleri sırasıyla denedik. Kızımızın fiziği manken gibi, güzelliği dillere destan olunca seçim yapmak için baya zorlandık:)

fotoğraf 1

 

fotoğraf 2

Denediğimiz elbiseler bir yana, işte karşınızda Merve kızımızın düğün hali!:)

Nasıl olmuş?:)

IMG_6731

 

IMG_6732

 

IMG_6730

 

IMG_6726

 

 

 

merve3

 

merve4

 


 

 

4 yorum

  1. mükemmel olmuş.Lütfen merve hanımın bu sarı elbisesinin markasını yazar mısınız?bu sene 2 ayrı yerde düğünümüz var ve benim bir abiyeye ihtiyacım var.bu elbiseye ba-yıl-dım.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir