Çantalar Nasıl Saklanır?

Yağmurlu havalar bize Sonbahar’ın geldiğini anlatmaya başladığına göre yazlık/kışlık değişimi zamanı gelmiş demektir. Kabul etmesi zor olsa da Yaz günleri sona eriyor ve üzülerekte olsa sezon değişimini yapmamız gerekiyor. Yazlık çantalarınızı kaldırmaya başladığınız şu günlerde dikkat etmeniz gereken bir kaç öneriyi bu yazıda toparladım.

Sezonluk çantalarınızı biri sonraki sezon tekrar kullanmak istiyorsanız onları iyi bir şekilde muhafaza etmeniz çok önemli. Özellikle deri çantalar düzgün bir şekilde saklanmadığında çok kolay deforme olurlar.

Yer Açın

Öncelikle dolabınızda veya bazanızın altında çantalarınıza yer açın. Kısıtlı alanlarda sıkışık bir şekilde saklanan çantalar büzüşür ve hacimlerini kaybederler. Ayırmanız gereken alanın çok büyük olmasına gerek yok. Dolabınızda (farkında olmasanızda) nadir kullandığınız alanları çantalarınıza ayırabilirsiniz. Bunlar; elbise askılığınız altında kalan alanlar, elbise askılığınızın üstünde raf varsa o olanlar olabilir veya bölmeli bir dolabınız varsa en alt bölmeler bu iş için idealdir.

 

çanta

 

çanta2

 

Portföy ve bez çantalarınız için altlarda kalan çekmecelerinizi değerlendirebilirsiniz.

bags-storage-ideas-15

 

 

Temizleyin

Çantalarımız elbiselerimizden farklı davranmayı gerektirmiyor aslında. Onları da elbiselerinize davrandığımız gibi temizledikten sonra kaldırmak şart! Temizlenmeyen çantaları bir sonraki sezon kullanmak istediğinizde çok uzun süre kirli kaldığı için temizlemek daha zor olacaktır. Deri çantalarınızı nemli sabunlu bezlerlerle silebilir gerçek deri çantalarınızı deri bakımı için özel üretilmiş yağlarla silebilirsiniz. Bu ürünlerin hepsi çanta satan mağazalarda mevcuttur.

Doldurun

İçi boş bir çanta aldığınız oldu mu hiç? Sanmıyorum. Çantalarınızın şeklini korumasını istiyorsanız mutlaka içini doldurup kaldırmanız gerekiyor. Doldurmak için gazete kağıdı, sünger veya kullanmadığınız plastik poşetleri kullanabilirsiniz. En önemlisi sadece büyük çantalarınızı değil portföy çantalarınızı da az da olsa içini doldurarak muhafaza etmeniz çok fark edecektir.

 

çanta

 

Asmayın

Malesef çok sık yapılan bir yanlışlık çantaları asarak saklamak. Kolay bir yöntem olduğu için sıkça tercih ediliyor ama yanlış. çantaları uzun süre asılı bıraktığınızda sapları ve çantanın şekli uzunlamasına esner ve şekli bozulur. Aynı zamanda sapların asılı olduğu noktalarda aşınmalar meydana gelir.

Untitled

 

Evet, artık çantalarınızı kaldırmaya hazırsınız!:) Haydi zor olsa da kabul edelim bir yaz sezonun daha sonuna geldik. Yeni sezonu karşılamak için yeni ciclerimizi sakladığımız yerlerden çıkaralım.

Sizin eklemek istediğiniz önerileriniz var mıdır? Bana yazmayı unutmayın!

Süper haftalar olsun.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir