Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Sen, doğallık düşkünü tembel Türk kızı!

Yıllarca bir kalem, bir rimel sürerek makyaj yaptın! Doğallık taraftarayım dedin, üşeniyorum dedin, ben doğal güzelim dedin! Şimdi ne oldu? Nikah masasına oturma zamanı gelince bir anda google’da makyaj resimleri ararken buldun kendini; değil mi?:) Bu yazımı kaç saat araştırmadan sonra buldun bilmiyorum ama doğru adrestesin şekerim. Gel beraber sana biraz makyaj yapalım.

Şimdi kalkıpta makyajsız sokağa çıkmayın demiyorum ama sıra düğününe gelmeden önce de bir fondöten denemiş olun canım! Zaten çeyizdi kınaydı bir ton işin var, al sana bir dert daha!

Gelin makyajı demek kuafördeki tüm boyaları sürünmek değildir. Gelin makyajının diğer makyajlara göre farkı yüzdeki kusurları uzun süre kapatıp aynı zamanda fotoğraf çekimleri için uygun ışıklandırmayı vermek için azıcık tonlarla oynamaktan ibarettir. Zaten makyajın zemini dediğimiz bu kısma senin karışmaya hakkın yok. Kuaförün kalabalık ve makyaj malzemeleri kaliteli markalardan oluşuyorsa kötü bir zemin hazırlaması neredeyse imkansız.

IMG_0036

 

Zeminin hazırsa sıra geliyor en önemli kısma, göz makyajına! Göz makyajında kedi gözlerden ve çok koyu renk makyajdan kaçınıyoruz. Unutmayın düğün gününüz masumiyetin ön planda olduğu bir gün, koyu makyaj kötü kız makyajıdır, geline yakışmaz. Simli farlardan mutlaka uzak durup mat bir makyaj seçmeniz doğal görüntünüzü daha da vurgulayacaktır.

 

IMG_0114

 

IMG_0080

 

Far rengi seçimine gelince; kahverengi gözlere bronz, kahve ve krem tonları yakışır. Mavi gözlü gelinlerimizin iddialı bir far rengine ihtiyacı olmamakla beraber mavinin tonları ve krem tonlar uygun olacaktır.  Yeşil ve ela renkli gözler için ise kahve, krem ve yeşil tonlar idealdir. Tabii bu renk paletleri saç ve ten renginize göre değiştiğinden en sağlıklı kararı kuaförünüzle verebilir veya bir bikinili fotoğrafınızla bana danışabilirsiniz. Koyu tonlardan ve kedi gözlerden uzak durmanız yeterli.

 

 

IMG_0115

 

IMG_0116

IMG_0145

 

Takma kirpik kısmını hiç bir zaman çok sevmemişimdir ama Türkan Şoray değilseniz taktırmanız lazım çünkü düğün resimlerinizdeki görüntünüze inanılmaz etkisi var. Kuafördeyken çok farklı ve çok fazlaymış gibi gelebilir ama unutmayın kamera çekimi ve büyükçe bir salon veya büyük bir kır düğünü sizi bekliyor. Ortama girdiğiniz anda fark bile edilmeyecektir. Hala ikna olmadıysanız en küçük boylarından taktırabilirsiniz.

 

IMG_0161

 

Ruj

Benim en büyük önerim dudak renginize çok yakın bir renk seçmeniz olacaktır. Lip gloss’dan uzak duruyoruz. Normal zamanlarda bile her yere bulaşan, saçınıza yapışan ve simsizi bile inanılmaz parlak olan bu nalet şeyle düğün günü hiç uğraşmayın. En en önemlisi kırmızı rujdan uzak duruyoruz. Unutmayın bu masumiyet gününüz; kırmızı bir rujla fettan gelin damgası yemeye gerek yok.

 

IMG_0199

Allık

Esmerler olarak bronz ve şeftali allık severken beyaz tenlileri pembe allıklarla boyuyoruz. Vee artık hazırız galiba?

IMG_0098

 

IMG_0221

 

 

 

IMG_0555

En güzel gelin makyajı doğal görünümü veren makyajdır. Abartıdan, sizi başkası gibi gösteren makyajlardan kaçınalım efendim.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir