Parfüm Önerileri

İşte sonunda bu da oldu! Hayatta vazgeçmem dediğim klasik kokumdan bir anda sıkılmaya başlar oldum. Çok sevdiğim ve yıllardır kullandığım kış kokum Chanel Chance bu kış başlarından bana sevgi dolu gözlerle baksa da benim için artık bir değişim vakti geldi. Bunu düşünür düşünmez yeni koku arayışlarına başladım. Ben yeni kokumu bulma yolunda ilerlerken gelin geçmişe ve sevdiğim başarılı kokulara bir göz atalım.

Chanel Chance chanel_chance

Son 4 yılım. Keşke Chanellerimin dili olsa da konuşsa. Beraber nasıl mutlu nasıl uyumlu bir çifttik. Kalıcılığı maksimum seviyede olduğu için bu parfümü kullandığım dönemde aynı zamanda Chanel Chance benim ev kokum olurdu. Bu kış aramıza bir mesafe girse de klasiklerimden biri olmaya devam edeceği kesin. Ben parfümlerin içindekilerden kokusunu kestirebilen biri olamadım ama sizin öyle bir beceriniz varsa işte içeriği; En iyi saf içeriklerden; beyaz misk, sümbül, ağaç kavunu, pembe biber, yasemin, taze kabe samanı, menekşe kökü ve kehribar silhat.

 

Thierry Mugler – Alien 

thierry_mugler_alien

Chanel Chance sevenler bu parfümü de seviyormuş dostlar. Gönül rahatlığıyla deneyebilir, hediye edebilirsiniz. Aslında klasik kış kokularından ama çok ağır bir dokusu olmadığı için yaz akşamları da kullanılabiliyor. Benim özellikle yaz akşamları tercihimdir kendisi. Alien oldukça sıra dışı farklı bir parfüm. Üç eşsiz notadan oluşan bu parfüm ismi ile sihirli sözcükleri anımsatan Alien’in zambak yasemininden gelen nazik, güçlü ve zarif taç yapraklarını andıran büyüleyici kokusunu seviyor ve öneriyorum efendim.

 

 

 

Tom Ford – Black Orchid

tom_ford_black_orchid

 

Uzun arayışlarımın sonunda bu kış Tom Ford – Black Orchid’e karar verdim. Muhteşem kokusuyla tam bir kış kokusu! Unisex olan bu parfüm hem baylar hem de bayanlar için ideal bir koku olup benim bu kış için kullanacağım en iddialı kokulardan biri oldu bile. Yine siz koku canavarları için içeriğini yazıyorum efendim. Tom Ford Black Orchid; zengin, koyu ahenkleri ve siyah orkideler ile baharattan meydana gelen cazibeli iksiriyle, hem modern hem de ebedi bir koku. Hakim ton; taze Bergamot ve nefis Siyah Kuşüzümü ile karıştırılmış, kokunun çarpıcı özü ise; koyu, baştan çıkarıcı Çiçek Kokuları ve zengin Mevye Kokularının Ahenkleri ile harmanlanmış, ısmarlama Tom Ford Black Orchid ile ortaya çıkıyor. Bu öz, baş döndürücü Lotus Ağacı ile derinleştirilmiş…

 

 

Merak Ettiklerim

Merak ettiklerim, yani deneyipte alışveriş listeme eklediğim kokular ise şöyle;

 

My Burberry

my_burberry

Estee Lauder – Modern Muse

modern_muse

Versace Vanitas

versace_vanitas

Calvin Klein – Reveal

calvin_klein_reveal

 

Benden şimdilik bu kadar. Parfüm arayışım dolu dizgin devam ediyor. Bana önerebileceğiniz parfümleri yazabilir misiniz?

Süpersiniz!

Yayım tarihi
Moda olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir