Sabahları Hızlı Hazırlanmanızı Sağlayan 3 Yöntem

Bana mı öyle geliyor yoksa bu son zamanlarda instagram’daki #nomakeup #wokeuplikethis resimleri o kadar da #nomakeup ya da #wokeuplikethis değil değil mi? Haydi dürüst olalım eğer Beyonce değilseniz sabahları uyandığınızda o şekilde olmanızın imkanı yok:) Sabahları uyandığımızda, makyaj yapmadığımızda mükemmel bir şekilde uyanmıyor olabiliriz.  Ya da yataktan kalkar kalkmaz Gisele gibi saçlara sahip olamayabiliriz ama bir kaç hızlı adımda gerçekten öyle olabileceğinizi söylesem? Gelin beni dinleyin o vakit, anlatacaklarım var.

Makyajla Uyumak

Bir hata ettiniz ve makyajınızı temizlemek zor geldiği için temizlemeden uydunuz. Sabah kalktığınızda iki seçeneğiniz var ya duş alıp işe geç gideceksiniz ya da işe gidip panda görünümünüzü açıklamak zorunda kalacaksınız. Gelin size sadece 5 dakikanızı alacak bir yöntem söyleyeyim ve iki alternatiften de kurtarayım sizi.

eye_makeup

İlk olarak kulak temizleme pamuğuna biraz göz temizleyici döküp gözlerinizin altına akan eyeliner ve kalem izlerini silin. Unutmayın sadece gözlerimizin aşağısına akan kısımları temizliyoruz göz altlarına bulaşan kısmı güzelce kullanacağız.  İkinci aşamada far fırçasını alıp eyeliner renginize yakın bir renk ile göz altlarımızdan geçiyoruz. Aslında panda görünüm ortadan kalktı ama bu aşama ile yetinmeyenler hemen kalemini alıyor ve göz kenarına biraz daha belirgin çizgiler çiziyor. Son olarak bol maskara sürüyoruz ve haydi görelim bakalım kim anlamış makyajla uyuduğunuzu?

At Kuyruğu İle Uyumak

Klasik bir masaldır bu, kız at kuyruğu ile uyuyakalır ve sabah uyanıpta at kuyruğunu çözdüğünde muhteşem saç izi onu beklemektedir! Böyle bir durumda duş almaya vaktiniz yoksa bakın ne yapmanız gerekiyor: hemen maşanızı ısıtın, saçınızı 4 eşit parçaya ayırıp kalın bir şekilde maşalayın. Bu yaptığınız işlem oluşan kat izini dalgaya çevirmekten başka bir şey değil! Maşaladıktan sonra ellerinizle dalgalarınızı açın ve işte sadece 10 dakikanızı alacak kendiliğinden dalgalı doğal saçlarınız hazır! Şimdi bir resim çekip #wokeuplikethis yazarak Gisele’e meydan okuyabilirsiniz!

pony_tail

Yorgun hissedip de hiçbir şey yapmak istemediğimiz o günler

Sanırım bu listede benim en çok yakalandığım durum bu:( Yorgun uyanıpta hiçbir şey yapmadan ofise gittiğiniz günlerde ilk 10 saniyede “Ay hasta mı oldun canııım” cümlesini duyanlar buradan gelsin. Ne kadar nefret etsemde muhtemelen aynı şeyi ben de yapıyorum, muhtemelen hepimiz yapıyoruz. Bu lafı duymamak için yapmamız gerekenler ise aslında çok basit.

makeup

Yorgun bir cildin etkilerini ortadan kaldırmanın en iyi yolu fondöten ama bu benim için fazla diyorsanız, benim gibi göz altı kapatıcınıza sarılın ve nazikçe göz altlarınıza ve üstüne uygulayın. Yorgun görünümü kaybetmek için aşağı bakan gözlerinizi yukarıya çekmeye ihtiyacımız var o nedenle resimde görünen v şeklini alacak şekilde allığınızı uygulayın. Hafif renk veren kremsi lip balm’larınızı göz üstlerinize de kullanabilirsiniz. Yüzünüze renk vermek için hafifçe göz üstünüze ve dudaklarınıza uygulayın. Eğer enerjiniz varsa biraz maskara kullanın ve şimdi söylesinler bakalım kim hasta gibi görünüyormuş!

 

Peki kızlar, sizde başka püf noktalar var mı?

Sharing is caring, haydi siz de benimle paylaşın:)

Kaynak : Refinery29

 

Yayım tarihi
Moda olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir