Bilmeniz Gereken 16 Makyaj Hilesi

Biz kadınlar sırlarımızın olmasına bayılırız. En basit bir yemek tarifini verirken bile sırf sonucu bizimki kadar iyi olmasın diye minik(!) detayları söylemeyi unuttuğumuz olur. Makyaj konusunda durum böyle. Beğendiğiniz bir makyajı aynen uygulamak için hangi marka ürünün kullanıldığını öğrenmeniz yeterli değil önemli olan işi hilelerine göre uygulamak!

İşte makyaj yaparken başvurduğunuzda aynı ürünlerle aynı makyajı yapanlardan farklılaşacağınız 16 hile:)

1. Göz altı kapatıcısını göz üstüne de uygulayın.

Adı ile çeliştiğinin farkındayım ama göz altı kapatıcınızı sadece göz altınıza kullanıyorsanız bir şeyleri eksik yapıyorsunuz. Yeterli derecede aydınlık görünümü elde etmek ve kullandığınız far renklerinin daha iyi ortaya çıkmasını sağlamak için göz altı kapatıcınızı göz üstünüze de uygulamanız şart.

white eyeshawo

2. Mükemmler bir eyeliner için kaşık kullanın.

Kaşık ne zaman nasıl icad edildi bilmiyorum ama tarihinden bu yana en çeşitli kullanıldığı zaman günümüz herhalde. Herkes bir anda nasıl bu kadar güzel kedi gözler, kuyruklu eyeliner’lar çekmeye başladı? Tabiki kaşık yardımıyla! Deneyin, ne kadar kolay olduğunu görünce bağımlısı olacaksınız.

Perfect-Winged-Eyeliner

3. Dumanlı bakışlar için hashtag kullanın.

Yazar burada twitter veya instagramda kullandığınız #dumanlıbakışlar olayından bahsetmiyor tabiki. Hızlıca ve göz kapağınıza eşit dağılan dumanlı göz makyajı için #çarehashtag !

cos-13-makeup-hacks-new-de

4. Kirpik kıvırıcınızı uygulamadan önce ısıtın.

Kirpik kıvırıcınızı kullanmadan önce kurutma makinanızın yardımıyla ısıtın ve ardından uygulayın. Bu kirpiklerin daha uzun süre kırpık kalmasına yardımcı olacaktır. Basit, maşa mantığı.

heat curler

5. Maskara fırçanızı pudralayın.

Mükemmel maskara yoktur, doğru maskara hilesi vardır. İlk kat maskaranızı sürün. İkinci kat için maskara fırçanıza biraz bebek pudrası sürün ve 2. kat maskarayı kirpiklerinize uygulayın. Mükemmel görünüme ulaşana kadar maskaranızı uygulamaya devam edin. Sonuç zahmetsizce elde edilen homojen dağılımlı Türkan Şoray kirpikleri.

mascara baby powder

6. Dudağınıza bir X çizerek rujunuzu dudak şeklinizi ön plana çıkaracak şekilde uygulayın.

Eğer rujunuzu sürdükten sonra üst dudağınızın şeklini kaybediyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. Dudağunıza öncelikle dudak kalemi ile X çizin. Bu X yardımıyla üst dudağınızın şeklini belirlemiş oluyorsunuz. Şimdi bu X’i taşırmayacak şekilde rujunuzu dudağınıza uygulayın, ve hazırsınız!

lip_gloss

7. Doğru gece makyajı için teninizden bir ton açık renkte fondöten kullanın.

Doğru gölgelendirme için fondöten seçiminizi 1 ton açık renkten yana kullanmakta fayda var. Aydınlık bir gece makyajı için ise fondöteni resimde görülen bölgelere uyguladığınız taktirde kimse makyajınızı evde yaptığınızı anlamayacaktır.

640

8. Rujunuzun daha uzun süre dayanması için ruju uyguladıktan sonra bir mendil ile kapatıp pudralayın.

Kalıcı rujları oldum olası hiç sevmedim ama rujumun hemen gitmesine de ayrı gıcık oluyorum. O yüzden bu listede beni en çok mutlu eden madde bu. Denemesi bedava!

tissue lipstick

9. Sıvı eyeliner elde etmek için göz kaleminizi ısıtın.

Sıvı eyelinerın göz kalemlerine kıyasla daha dolgun bir görünüm sağladığı ortada. Fakat yanınızda sadece göz kaleminiz ve hazırlanmanız için kısıtlı zamanınız varsa ne yapacaksınız? Göz kaleminizi sadece 1-2 saniye çakmak yardımıyla ısıtın, sonra 15 saniye soğuması için bekleyin ve uygulayın!

Untitled

10. Makyajınızı arabadayken kontrol edin.

Makyaj yaptığınız ortamdaki ışık ile gün ışığı her zaman birbirinden farklıdır. Arabaya bindiğinizde mutlaka makyajınıza bir göz atın ve fazla veya az vurucu noktaları düzenleyin. Tabii arabayı çalıştırmadan önce:)

11. Parfümünüzün kalıcılığını arttırmak için belirli bölgelere uygulayın.

Her parfüm kalıcıdır, tabi hangi bölgelere sıkacağınızı biliyorsanız! Parfümünüzü gerdanınızın altına, kulaklarınızın arkasına, bileklerinize, dirsek içlerinize ve dizlerinize uygulayın.

IMG_0015

12. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için beyaz far veya pudra uygulayın.

Bu hile özellikle üst dudağı ince olan bayanlarımız için. Rujunuzu dudağınıza uygulayın. İşaret parmağınızı beyaz far veya pudranıza dokundurun, ardından dudağınızın orta noktasına uygulayın. Dudaklarınız daha dolgun görünecektir.

lip

13. Kuruyan maskaranızı lens solüsyonu dökerek kurtarın.

Kuruyan maskarınız için üzülmeye son! Maskarınızı lens suyu kullanarak kurtabileceğinizi biliyor muydunuz? Sadece açtıktan sonra 3 ay olan maskara son kullanım tarihinizi geçirmeyin yeter.

re wet mascara

14. Tıraş kreminiz tükendiğinde onun yerine saç kremi kullanın.

Tıraş kreminiz tükendiğinde rahatlıkla saç kreminizi kullanabilirsiniz. Saç kreminin besleyici özelliği daha fazla olduğu için tıraş kremine oranla vücudunuza daha iyi gelecektir.

shaving-legs-conditioner

15. Saç düzleştiricinizi ütü yerine kullanın.

Ütülemeniz gereken küçük bir kısım olduğunda tüm ütü düzeneğini kullanmak yerine saç düzleştiricinizi kullanın.

iron-collar

16. Ojelerinizi daha kolay açmak için paket lastiği kullanın.

Bazen uzun süreli kullandığınız ojelerimiz kurumaya yüz tutarlar ve onları açarken zorlanırız. Bu durumu yaşamamak için ojeyi açtığınız kısma paket lastiği dolayın, daha kolay açıldığını göreceksiniz.

 SONY DSC

 

Söz konusu makyaj olunca sanırım en doğru yöntem deneme yanılma yöntemi:) Ben de izlediğim, gördüğüm, denediğim ve size faydası olabileceğini düşündüğüm makyaj hilelerini bu yazımda derlemek istedim. Umarım bu yazı makyajınızda küçük de olsa bir farklılık yaratmanıza yardımcı olur.

Peki, her yazımda olduğu gibi bu yazımda da sıra sizde! Anlatın bakalım sizin kullandığınız küçük teknikler neler?

Herkese iyi haftalar….

Kaynak: http://www.stumbleupon.com/su/1VerrD

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir