Vücut Tipine Göre Giyinme Kılavuzu

Sizi bilmem ama ben sıfır beden insanlara bu kadar prim verilmesine ve o şekilde olmayanlara özellikle Instagram üzerinden çirkin yorumlar yapılmasına çok kızıyorum ve bunu 38 beden giyinen biri olduğum için söylemiyorum:) Mankenliğin son zamanlarda popülerleşmesi ve instagram gibi uygulamaların yaygınlaşmasıyla toplum olarak dış görünüşümüze daha çok önem vermeye başladığımız bir döneme girdik. Benim jenerasyonum plajda göbeğini içine çekerek yürür veya resim çekilmeden önce var gücüyle dik durur ve göbeğini içine çekerdi ama her nedense bugünlerde yaptıklarımız bana biraz daha çirkinmiş gibi geliyor.

Kendinizi zayıf olmak zorundaymış gibi hissetmeyin. Önemli olan kendinizle barışık olup istediğiniz şekilde görünebilmeniz. Yemek yemeyi seviyor ve bundan zevk alıyorsanız ani diyetlerle vücudunuzu yormayın.  Sağlığınız yerinde olduğu sürece zayıf olmanız gerekiyor diye bir kural yok ki! Göbeğiniz var ve mutlu değilseniz rejim yapın ama bu durum sizi rahatsız etmiyorsa aynen devam edin(Tabii yine sağlığınız yerinde olduğu sürece).

Giydiğiniz çoraptan tutun da saç şeklinize kadar burada yazdığım her şey kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak küçük ipuçları sağlayabilmek. Bu fikirden yola çıkarak 34 beden olmayanlar için bir giyinme kılavuzu hazırladım. Kilolu, göbekli olabilirsiniz. Bacaklarınız kalın, üst gövdeniz uzun olabilir. Tek yapmanız gereken kendinizi keşfetmek ve vücut tipinize göre giyinmek. Vücut tipleri için elma vücut tipi, armut vücut tipi veya kum saati vücut tipi demeyi oldum olası sevmedim. İşte başka hiç bir yerde bulamayacağınız vücut tipleri ve onlara göre giyinme klavuzu.

Geniş Omuzlar Geniş Kalçalar

Untitled

Böyle bir fiziğiniz varsa 34 beden olsanız ne fayda! Bu tiptekiler için nasıl giyinmeleri gerektiğini söyleyen klavuz aşağıda. Print alır baş ucunuza mı koyarsınız ekran koruyucunuz mu yaparsınız o kısmına karışmıyorum, özgürsünüz!

Boğazlı kazaklar veya kolsuz elbiseler öneriyorum çünkü bu detay boynunuzu olduğundan da uzun göstererek geniş omuzlarınızın en iyi arkadaşı olacak. Ceketlerinizi tam belinizde bitecek ya da dizinize kadar uzayan modellerden seçin. Bele oturan çan etekler kullanın, bu etekler belinizi olduğundan daha ince gösterip aynı zamanda kalçanızı gizleyecektir.

 

Lolipoplar

vücut_sekline_gore_giyinme

Mont alırken diz boyundaki modelleri tercih ederseniz olduğunuzdan daha zayıf ve uzun görünebilirsiniz.

Pantolon konusunda bu fizikte olanlar için özel bir kural yok ama özellikle skinny jeanlerle kombinlenen blazer ceketler veya hafif bol kesim bluzlar vücut oranınızı dengeleyecektir. Bluz ve elbiselerinizde mutlaka V yaka giymelisiniz, daha uzun ve üst bedeninizde daha zayıf bir görüntü oluşacaktır.

Göbecikliler

1

Bu kısım hamile olan veya üst bedeni zayıf olup sadece göbeciği olanlar için. Gece elbisesi seçimlerinizde mutlaka A kesim kullanın ve parlak kumaşlardan çekinmeyin. Parlak motifli A kesim elbiseler dikkati göbeğinizden alacaktır. Hamilelere en çok yakışan stillerden birisi kalem etekler. Kalem eteklerle kat kat giyinmek çok şirin bir görünüm ortaya koyacaktır. Ceket alırken benim önerim beli kemerli modeller almanız. Böylelikle göbecik gittikten sonra kemeri sıkarak ceketi giymeye devam edebilirsiniz.

Uzun Gövde & Futbolcu Bacakları

1

Ya lisede futbol oynadınız ya da genetik olarak futbolcu gibi bacaklarınız oldu. Kılavuzunuz burada!

Bele oturan midi etekler kullanmalı, pantolon giydiğinizde bilek seviyesinde bırakmalısınız. Bu uzun olan üst bedeninizi dengeleyecektir. Skinny jean’lerle tamamladığınız normalden biraz daha uzun ve bol kesim bluzlar daha başarılı bir görünüm oluşturacaktır. Bluzlarınızda açık tonlar, pantolon ve eteklerinizde koyu tonlar kullanın.

İnce Bel & Yuvarlak Hatlar

Mont alırken bele oturan modeller, pantolon için ise yüksel bel tercih etmelisiniz. A kesim etekler giymeli, bu eteklerleyken topukludan uzak durmalısınız.

2

 Kıvrımsızlar

Genellikle 35 ve üzeri yaşlarda rastladığımız bu durumdakiler için elbise seçimlerinde mutlaka kemer kullanmalarını öneriyorum. Bu sayede bel hatları belli olup daha alımlı bir görünüm elde ederler. Ceket boyları kısa olmalı ve zıt renkleri bir arada içeren bluzlar tercih edilmeli.

3

 

Kaynak ve Görseller : Refinery29

Yayım tarihi
Moda olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir