İstanbul’da Bir Pazar Günü Ne Yapılır?

Bu pazar günü ilk defa güneşli havayı yakalamak için plansız programsız kendimizi  dışarı attık. Plansız bir şekilde dışarı çıkmak benim için ne kadar alışılmadık bir şey olsa da hava güneşli olduğundan kendimizi bebek sahilinde bulduk. Oralardayken de birden Sabancı müzesinde uzun zamandır gitmek istediğimiz Juan Miro sergisi aklımıza geldi ve kader bizi Miro’yla buluşturdu.

Sabancı müzesinde yine muhteşem bir sergi yer alıyor: Joan Miro. Müzede rehper aracılığıyla gezebiliyorsunuz ve rehber size tüm resimlerin hikayesini ve Miro’yu anlatıyor. Önerim bu ücretsiz hizmetten yararlanmanız yönünde çünkü rehber hiç farkedemeyeceğiniz detayları söyleyerek sergiyi daha da anlamlı bir hale getiriyor.

miro

Sabancı müzesinin keyifli bahçesinde hem kış güneşinin tadını çıkardık hem de küçük çekim yaptıkt.

IMG_7887 IMG_7896

 

IMG_7897

IMG_7909

Sergiyi gezdikten sonra Sabancı müzesinin müthiş kafesi MüzeDeChanga’da boğaza nazır bir şekilde serginin değerlendirmesini yapmak ve bir yorgunluk kahvesi içmek için mola verdik.

Bu pazar için bir planınız yoksa veya 1 Şubat 2015 tarihine kadar kendinizi bebek taraflarında bulursanız mutlaka sergiye uğrayın derim.

Sizin bu aralar sevdiğiniz bir sergi var mı? Yazın bana!:)

Keyifli haftasonları…

Yayım tarihi
Gezi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir