Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Kırmızı ve bordo ruj trendi uzun zamandır hayatımızda. Özellikle kış kapıya dayandığında yüzümüze renk katmak için gece/gündüz en önemli yardımcımız bu rujlar olmaya başladı. Kırmızı ve bordo gibi iddilaı renkleri kullanmanın avantajının yanında kaçınmamız gereken dezavantajları da var. Dişimize bulaşması, diğer rujlara oranla dağıldığında daha kötü bir görünüm oluşması ilk etapta akla gelenler. Bunların yanı sıra koyu renkli rujlar dudaklarımızında çatlaklarını daha çok ortaya çıkardığı için vezir olayım derken bizi rezil de edebiliyor bizi. Peki mükemmel bir şekilde koyu renkli rujları nasıl uygulayabiliriz? Gelin öğrenelim.

  Ruju sürmeden önce dudağınıza pudra sürün.

pudra

Bir çok insan çabuk bulaştığı için kırmızı ruj sürmekten çekinir. Eğer siz de bu kişilerden biriyseniz çözüm  için pudra kullanmanız yeterli. Ruju sürmeden önce dudağınıza pudra sürün. Bu pudra yardımıyla rujunuz dağılmadan suracak ve daha kalıcı olacaktır.

  Dudak koruyucusu kullanın.

homemade-lip-balm

Koyu renk rujların dudaklarımızdaki kurulukları daha çok ortaya çıkardığından bahsetmiştim. Bunu önlemek için bir çok kişi kırmızı ruj sürmeden önce dudak koruyucusu kullanır. Ama doğru olan kırmızı ruj sürdükten sonra üzerine dudak koruyucunuzu sürmektir. Siz bu yanlışa düşmeyin.

 Rujunuzu kat kat sürün.

red lipstick

Rujunuzun tüm gece kalıcı olmasını istiyorsanız öncelikle ruj kaleminizle dudağınızın çerçevesini belirleyin. Ardından mat bir kırmızı ruju dudağınıza uygulayın. Peçete ile rujun fazlasını alın. Ardından tekrar ruju uygulayın. Bu işlemi 3-4 defa tekrarladıktan sonra rujunuz bütün gece dudağınızda kalacaktır.

Benim hilelerim bu kadar!:)

Müthiş bir hafta geçirin!

Yayım tarihi
Moda olarak sınıflandırılmış

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir