Sağlıklı Yaşam İçin Küçük Şeyler

Yeni yıl demek yeni kararlar, yepyeni bir sayfa demek. Belki de bu yüzden seviyorum yeni yıl zamanını, kim bilir? Yeni yıl için bende herkes gibi kalemi kağıdı elime aldım ve 2015 hedeflerimi yazmaya başladım. Bu aralar incelediğim konular arasında en çok ön plana çıkan konu sağlıklı yaşam. O nedenle şimdiden söylüyorum bu sene beni çok makyajlı, uzun uzun güneşlenirken göremeyeceksiniz. Spora geri dönmek bir başka önemli kararım. Geçen senenin başındaki gibi haftada en az 3 kere spora gitmeye başlayacağım.

Bunların dışında bu sıralar en çok içtiğim suya dikkat ediyorum. Alkali beslenme ile incelemeye başladığım bu konuyu öğrendikçe daha çok seviyorum, daha çok şey yapmak istiyorum.  Gün içinde elimin altında duran 1 lt’lik bir şişem var ve bu şişeyi en az iki kere bitirmeye gayret gösteriyorum. Bu kadar çok su içerken acaba faydalı neler katabileceğimi düşündüm ve araştırmaya başladım. İşte benim içtiğim suyu daha faydalı hale getirmek için yaptıklarım:

1. Tarçın Çubuğu

paint

Tarçın’ın faydaları gerekten saymakla bitmiyor. Durum böyle olunca ben de içtiğim suya çubuk tarçın atarak hem su içimini kolaylaştırıyorum hem de daha sağlıklı beslenmiş oluyorum.

 

2. Limon & Nane

limonlu_su

Limon ve nane metabolizma hızlandırıcı özelliği olan iki faydalı bitki. Su içmeyi çok sevmiyorsanız mutlaka bunları kullanmanız lazım. Ben bu sayede çok daha fazla su içmeye başladım.

 

3. Portakal Kabuğu

portakallı_su

Siz de portakal soyduktan sonra odaya yayılan kokuyu seviyor musunuz? Portakal kabuğu tam ne işe yarıyor emin değilim ama suya verdiği kokusuyla beni mutlu ettiği kesin. Hiç bir faydası olmasa da sırf kokusu için suya karıştırmaya değer.

Sizin daha kolay ve daha çok su içmek için yaptığınız şeyler var mı?

 

 

Yayım tarihi
Moda olarak sınıflandırılmış

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir