Dünyanın En Güzel Gelini

Bir konuda anlaşalım…

Evli olan tüm bayanlar için en güzel gelin kendileridir. Henüz evlenmemiş olanlar için ise en güzel gelin kendileri olacaktır. Bu durumun son derece normal ve sağlıklı olduğunu söylersem bana hak verirsiniz değil mi?

Evlenmek, gelin olmak arzusu DNA’mıza işlenmiş bir durum. Yoksa lisede rock müziğe gönül vermiş aykırı kızımızın herkeslerden önce evlenmesini nasıl açıklayabiliriz? Şaka bir yana, şu dünyadaki en önemli anlarımızdan biri prenses olma günümüz, yani düğün günümüzdür. Tüm çevremizle kutladığımız bu özel gün için Pamuk Prenses masallarıyla büyüyen kızlar olarak hep çok kocaman gelinlikler seçeriz. Kendimizi pamuklara sararmışçasına kat kat tüllerle kaplarız. Kabarık saçlarımıza kocaman taçlar takarız daha da prenses olmak için. Yanlış anlamayın, kabarık gelinlikleri veya saçları bayağı bulduğum için yazmıyorum bunları, benim gelinliğim de çok olmasa da kabarık bir modeldi. Merak edenler için gelinliğim: http://www.fulyagenc.com/2013/10/24/geridondum/.

Ama bu yazıda sizinle tanıştırmak istediğim bir gelinim var: Dicle. Dicle, prenses olmak için kat kat tüllere değil yalnızca prensini bulmanın yeterli olduğunu ispatlayan gelinlerden.

sade_gelin_saci

 

121214-063

 

İşim gereği çok fazla gelin adayına yardımcı oluyorum. Malesef birçok gelin adayı için gelinlik seçimi  aile meselesine dönüyor. Anne karışıyor, abla karışıyor, kayın valide karışıyor derken sonuç kızımızın istediğinden çok farklı bir gelinlik oluyor. Ben de bu noktada devreye giriyorum ve düğün gününe gelin kızımızı tam da onun istediği gibi hazırlıyorum. Önemli olan gerçekten gelinliğinizin sadece sizin istediğiniz gibi olması. Ayşe beğenmiş, Fatma beğenmemiş, siz sevmedikten sonra kimin umrunda? Size de tavsiyem sadece kendinizi dinleyip hayal ettiğiniz gibi bir gelin olmanız.

en_guzel_gelin

 

 

Gelelim bu yazıda size tanıtmak istediğim gelinim Dicle’nin hikayesine. Dicle, Roma’da sadece en yakın arkadaşlarının katılımıyla Türk Konsolosluğunda evlenmiş, Romalıları hikayesiyle büyülemiş, her zaman rastlayamayacağınız gelinlerden. Kalabalık, bol halaylı, takı töreninin damga vurduğu klasik düğünlere alışık insanlar olduğumuz için bu fikir çılgınca geliyor değil mi? Aslında hiç de değil. Düğün gününüzün her detayını kendi istediğiniz gibi planlayın. Prenses mi olmak istiyorsunuz, o zaman öyle bir gelinlik seçin. Annenizin tabiriyle “elbise gibi bir gelinlik” mi giymek istiyorsunuz, o zaman kimseye aldanmadan sade bir gelinlik seçin. Havada mı evleneceksiniz, halay mı çekeceksiniz yine siz karar verin! Bu sizin gününüz.

Gelinlik_modelleri

Dicle; hikayesiyle, gelinliğiyle, düğünüyle bize bir aile olmanın gelin olmaktan önce geldiğini anlatanlardan. Prenses olmak için kat kat tüllere, kabarık topuzlara, simamızı değiştiren makyaja ihtiyacımızın olmadığını gösteren gelinlerden. Düğün gününüzde nasıl olmak istiyorsanız onu yapın. Hayal gücünüzü serbest bırakıp, nasıl bir gelin olmak istediğinizi düşleyin ve tüm planlarınızı o şekilde yapın!

Ve eğer sizde annenizin tabiriyle “elbise gibi bir gelinlik” giymek istiyorsanız Dicle’nin zevkle seçilmiş gelinliğinden ilham alın.

sade_gelinlik_modelleri

guzel_gelinler

Moda dolu dünyama katılmak için beni instagram’dan takip etmeyi ihmal etmeyin : modaradarr .

tarlatansiz_gelinlik

gelinlik

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir