Yağlı Boya Öğrenmenin En Kolay Yolu

Beni instagramdan da takip ediyorsanız (ki etmiyorsanız çok kızarım!) fark etmişsinizdir ki yağlı boyaya olan merakımla kendi çapımda minik denemeler yapıyorum. Biraz da işin hilelerini öğrenmek ve eşimle birlikte bir pazar gününü değerlendirmek için Tüneldeki “Studio Masterpiece”in yolunu tuttuk.

Studio Masterpiece, “Ben çöp adam bile çizemem” diye düşünenlere Pablo Picasso veya Joan Miró tablosu yaptırmayı vaad eden bir yağlı boya atölyesi. Ortalama 3 saat süren bir etkinlikte daha önce hiç resim yapmamış olsanız bile hem keyifli vakit geçiriyorsunuz hem de yağlı boya sanatını denemiş oluyorsunuz. İlk denemenizde duvarınıza gururla asabilecek kadar iyi bir tablo yapmanız da cabası.

Kim bilir belki çok seversiniz?

Kim bilir belki içinizdeki Picasso ortaya çıkmak için bugünü bekliyordur?

IMG_9370

Saat 17.30’da başlayan seansı yakalamak için Taksim Tüneldeki Studiomasterpiece’e gittik. Maximum 8 kişilik olan atölyede eğitmenherkesle birebir  ilgileniyor ve sorduğunuz tüm soruları cevaplıyor.  Atölyeye giderken yanınıza içeceğinizi ve atıştırmalık yiyeceklerinizi götürerek 3 saat süren etkinlikten daha da çok keyif alabilirsiniz. Fırça kullanımı ve yağlı boya yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları da resmi yaparken öğreniyorsunuz. Ben biraz çizimini yaptığımız tablo ile ilgili de bilgiler vermesini beklerdim fakat neredeyse o kısımla ilgili hiç bir şey anlatmadı. Eğitmenin anlatımı biraz zayıf olsa da yine de gitmeye değer bir etkinlik.

http://www.studiomasterpiece.com/#!nisan/c1uli

IMG_9371

Siz de farklı bir etkinliğe katılmak isterseniz, studio masterpiece’in programını inceleyip sevdiğiniz resmin gününe veya uygun olduğunuz bir güne bilet alabilirsiniz. Biletix’ten satın alınabilinen etkinliğin ücreti 75 tl.

http://www.biletix.com/etkinlik-grup/91221761/TURKIYE/tr

studio_masterpiece

 

IMG_9363

Yayım tarihi
Gezi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir