Sevemediğim Ürünler


Denediğimiz her ürün cildimize, saçımıza iyi gelmeyebiliyor. Riske atmamak için kozmetik kategorisine giren birçok ürünü almadan önce ürün ile ilgili yorumları okuyorum ya da güvendiğim birinin tavsiyesi üzerine alıyorum. Mağazada görüp denemeliyim diye düşünerek aldığım ürün sayısı gerçekten çok az. Alırken bu kadar dikkat etmeme rağmen tüm ürünler bana iyi gelmiyor.

Bende blogda deneyip, bana iyi gelen ürünler hakkında tavsiye veriyorum. Benim veya başka birisinin tavsiyelerine kulak vermeden önce dikkat etmeniz gereken şey tavsiye aldığınız kişiyle benzer özellikler taşıyıp taşımadığınız. Eğer cilt tipiniz benim gibi yağı ise kullandığım cilt ürünleri size iyi gelebilir, fakat sizin cildiniz karma ise hiç iyi gelmeyebilir. Bir ürünün bana iyi gelmesi size de %100 iyi gelecek anlamına gelmiyor.

Bu yazımda alışılmışın dışına çıkıyorum ve deneyip memnun kalmadığım ürünleri yazıyorum. Bana iyi gelmeyen demek kötü ürün demek değil tabiki. Sadece bu ürünleri merak ediyor ve benimle aynı tipte özellikleriniz varsa almadan önce bir kere daha düşünmeniz gerekir belki?

Haydi başlayalım.

Urban Naturals Şampuan

urban_şampuan

Uzun zamandır doğal şampuanlara geçiş yapmak istiyorum ve kozmetik şampuanlar kullanmak istemiyorum. Araştırmamı yaparken ilk olarak Urban şampuanını denemeye karar verdim. Dikkat etmediğim durumlarda kepeklenen ve genel olarak yağlı bir saç tipim var. Tamda bana uygun olacağını düşündüğüm Urban’ın yağlı ve kepekli saçlara özel çay ağacı yağı takviyeli şampuanını almaya karar verdim. Aslında şampuan kepek problemime iyi geldi fakat saçımı kuruttuktan sonra ortaya tiftik tiftik bir görüntü çıkıyordu. (Bu tabiri biliyorsunuz değil mi?:)) Saçlarımı kuru, yıpranmış bir görünüm veren bu şampuanı bir daha satın almayacağım muhtemelen. Durum böyle olunca benim doğal şampuan arayışım devam ediyor. Down under naturals denemeyi planlıyorum, daha iyi bir öneriniz var mı? Yorum olarak bırakırsanız çok sevinirim.

Otacı – Argan El & Tırnak Bakım Kremi

otacı

Beni yakından tanıyanlar bilir, gün içerisinde ellerim çok kuruduğu için sık sık el kremi uygulamam gerekiyor. Bu konuda favori kremlerim olmasına rağmen son zamanlarda argan yağı olan ürünlere zaafım olduğu için Otacı’nın el ve tırnak kremini denemek istedim. Kremin besleyici özelliği çok güzel ve elimi gerçekten çok güzel nemlendiriyor fakat kokusu tam bir felaket! Koku aslında kişiden kişiye göre değişken bir şey. Eminim aranızda bu kremi kullanıp, kokusunu da sevenler vardır. Fakat ben kullanmak için ne kadar çok çabalarsam çabalıyım malesef kokusuna alışamadım. Eğer siz bu kremi seviyorsanız elimde hiç açılmamış iki kutu var, bana mail atan ilk iki kişiye kargolayabilirim:)

L’oreal True Match Fondöten

loreal_fondöten

 Genel olarak L’oreal’in ürünlerini çok severim. Bu fondötenini de severek kullanıyorum. Kapatacı özelliği gayet yeterli, ince yapısıyla kesinlikle kalıp gibi durmuyor. Amaa gelin görün ki, yağlı ve akne oluşumuna meyilli bir cildim olduğu için sürekli kullandığımda sivilce yapmaya başlıyor. Sanırım hayatım boyunca Clinique’in akneli ciltler için sunduğu fondötenden başka bir fondöten kullanamayacağım.

Lokum İstanbul Kolonyaları

lokum_kolonya

Lokum’un kolonyalarına ba-yı-lı-yo-rum! İnanılmaz kalıcı, parfüm gibi yoğun kokusuyla uzun bir süre ellerim ferah ve kokulu kalıyor. Estetik şişesi ile hiçbir yere kaldırmaya gerek kalmadan salonumda diğer objelerimin yanına koyuyorum. Özellikle mandalina ve misket limon kokulusu çok güzel. Aman sakın benim gibi koklamadan ‘Mystic’  çeşidinden almayın. Biraz tütün kolonyasını andıran kokusu bana çok ağır geldi. Dediğim gibi kokusu çok kalıcı olduğu için bana ağır gelen kokusu sürekli burnuma geliyor. Bir daha bu çeşidini kesinlikle almayacağım en iyisi misket limonundan devam etmek:)

Şimdi bana siz anlatın bakalım, sizce arada bu şekilde memnun kalmadığım ürünleri yazayım mı?

Kendinize çok iyi bakın!

Yayım tarihi
Moda olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir