Singer, Hakan Akkaya ve biraz moda

Çocukluğumda bir çok kıyafetimi annem dikerdi. O zamanlar çok aklım ermese de şimdilerde annemin hala sakladığı kıyafetlerimin ne kadar büyük anlam ifade ettiğini anlıyorum. Bu sebepten olsa gerek hep dikiş dikmeyi öğrenmek istemişimdir ama hiç fırsatım olmadı. Ta ki Singer’in ev sahipliğini yaptığı Kendi Modanı Yarat etkinliğine kadar.

Güneşli mis gibi bir havada, Fenerbahçe kıyılarında keyifli bir brunch sonrası Hakan Akkaya’yı dinlemek çok keyifliydi. Hocalarımızın yardımıyla bizim için hazırlanan kitlerle dikiş dikmekte cabası. Dikiş konusuna ufak bir giriş yapmakla birlikte günün en önemli kısmı Hakan Akkaya ile sohbet ettiğimiz bölümdü.

singer_hakan_akkaya

Bilkent’te mimarlık okurken her şeyden vazgeçip, okulu bırakıp tutkusunun peşinden gitmiş! Ne kadar cesur bir hareket,  ne büyük bir tutku. Onun konuşmasını dinlerken insan tutkusunun peşinden gitmek dışında bir şey düşünemiyor. Önemli olan gerçekten hayatta ne istediğimizi bulmak ve sonuna kadar onun peşinden gitmek. Zaten sevdiğiniz şeyin peşinden gittiğiniz sürece işler yolunda gitmese de bir şekilde düzeltmek daha kolay oluyor. Bu motive edici konuşmadan sonra sıra geldi dikiş dikmeye!

Dikiş dikmek!

Ne büyük yetenek!

Singer’in son teknoloji dikiş makinaları ile dikiş dikmek tahminimden çok kolaymış! Asıl zor kısım kalıp çıkarmak, umarın Singer bu duruma da kısa zamanda bir çare bulur:) Kalıp çıkarma işini beceremesemde masa örtüsü, yastık kılıfı vb. kare parçalar dikmeye başlayabilirim bundan sonra.

Bu güzel etkinlik için tekrar Singer’e kocaman teşekkürler!

BLOGGER_TOPLU

Yayım tarihi
Moda olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir