Festival Stili

Geçtiğimiz hafta sonu tüm İstanbullular gibi ben de One Love festivalindeydim. Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkında  şehire yakışan, salaş ve bir o kadar da eğlenceli iki güzel gün geçirdik. Ben de bu süre içerisinde radarıma takılan festival stilleri ile ilgili bu yazıyı derlemek istedim.

Kafana çiçekten başka bir şey takma!

Annem hep ‘Kızım kafana tokadan başka bir şey takma’ der. Konu festival olunca tokayı bırakıp çiçeklere odaklanıyoruz ve cool oluyoruz. Son zamanlarda sosyal medyada çokça gördüğümüz çiçekli bantlar iyi satış yapmış olacak ki maşallah Kızılay dağıtmış gibi herkesin saçında vardı. Çiçek saç bantları festivallerde, plajda çok güzel ama biliyorsunuz bir şey çok yaygın kullanılmaya başladığında cool olmaktan çıkıyor. O nedenle festivaldeki çiçekli kızlarımız çok tatlı olsa da cool olanlar kalın saç bantları ve renkli türlü aksesuar kullananlardı.

festival

 

festival_stilleri

Gözlük, Şapka ve Güneş Kremi

Yaz resimlerinin vazgeçilmezi sizi cool gösteren bir ya da bir kaç gözlüktür. Festivallerin vazgeçilmezi ise yuvarlak gözlükler ve sanırım hep bu şekilde kalmaya devam edecek. Festivale giderken güneşten korunmak için güneş kremi ve şapka almak ise hem bizi güneşten korur hemde stilimize stil katar! Zaten gözlük & şapka ikilisini kullanan biri ne kadar rüküş olabilir ki?

festival_stili

Jean & Püsküller

Bazıları için İstanbul’da şort giymek uzak bir fikir de olsa festival alanları bu iş için biçilmez kaftan. Jean şortlar üzerine crop toplar ve püsküllü bluzlar festival ruhuna yakışan ve sizi rahat ettiren kıyafet seçimi olacaktır. Şort bana uzak diyorsanız sizi yüksek bel ve yırtık jean departmanına yönlendiriyoruz.

festival_looks

Kimono & Elbise

Festivallerin stillerinin en gözde parçası tartışmasız kimonolar. Hem akşam serinliğini engelliyor hem de bohem ve cool bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Kimonolara ek olarak elbise de tercih edebilirsiniz. Benim gözlemlerime göre bu sene bir çok kişi bohem stildeki elbiseleri kısa botlarla kombinlemişti, çok da hoş olmuştu.

festival_kimono

Tabii, festival alanı hep böyle güzel görüntülerle, tatlı kızlarla dolu değildi. Gelelim festival ahalisinin yaptığı yanlışlara. Aman siz yapmayın moda severler. İşte radarıma takılan hayat kurtaran tavsiyeler:

1.Gereğinden kısa şorttan kaçının.

Çok gördük. Çok güldük. Nasıl desem. Hani ormanlık alan her yerde banklar minderler var. Oturuyorsunuz kalkıyorsunuz. Hoş diil. Rahat etmek için çok değil sadece popodan 2 parmak daha uzun şortlar tercih etmek yeter de artar.

2.Cool olma düşkünü sandalet giyer festival günü.

Ben de biliyorum bohem stilin en büyük tamamlayıcısı sandaletler. Fakat ormandayız, ormanda. Yer yer çamur, yer yer çukur. O güzel kimononun altına kısa bir bot giysen de çok cool olursun, Superga giysende. Bir de ortam kalabalık biliyor musun? Herkes dans ediyor zıplıyor o ayacıkların ezilmesin sonra. Tabi son karar senin, sonra eve döndüğünde ayaklarındaki çamuru yine sen temizliyorsun.

3.Pullu elbise topuklu ayakkabıya hayır!

Şaka yapıyorum zannediyorsunuz değil mi? Arkadaşlarıma yalvardım bırakın beni gidip tanışmak istiyorum, bu kız buraya nasıl böyle gelmiş diye. Eminim çok tatlı bir hikayesi vardı. Yoksa bir insan pullu mini elbise, elti topuzu ve ince topuklu ayakkabı ile festivalde ne arasın? Şansım varken tanışmalıydım, olmadı.

 

İşte radarıma takılan şeyler böyle. Gönül isterdi ki fotoğraf makinam yanımda olsaydı. Bu tespitlerimin hepsini sizin için güzel güzel resmini çekseydim. Ama benim de canım var dostlar, eğlenmek benim de hakkım değil mi?

Radar Out!:)

Yayım tarihi
Moda olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir