Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren 7 Makyaj Hatası

Evet, artık 18 yaşında değiliz. 20’li  ve 30’lu yaşlar gelip orta yaş sendromuna doğru yol almaya başlayınca sanırım biraz daha fazla makyaja sığınıyoruz.  Hepinizin standart olmuş bir makyaj yapma şekli vardır ama olduğunuzdan yaşlı göstermemek için aşağıdaki maddelere bir göz atın ve eğer bu hataları yapıyorsanız makyaj ritüelinizi gözden geçirin.

1. Düzenli Nemlendirici Kullanmamak

‘Nemlendirici sürmenin makyajla ne alakası var?’ diyen çatlak sesleri duyar gibiyim. Eğer böyle düşünüyorsanız alışkanlıklarınızı gözden geçirmenin vakti geldi bayanlar. Nemlendirici sağlıklı bir cildin olmazsa olmazıdır ve ne kadar sağlıklı bir cildiniz varsa makyaja olan ihtiyacınız o kadar azalır.

2. Yüz bazı kullanmamak

Yüz bazı makyaj için süper bir zemin sağlar. Yüzünüzdeki kırışıklıkları doldurarak makyaj malzemelerinin bu alanlara girmesini engeller ve bu sayede daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

3. Gereğinden fazla siyah eyeliner kullanmak

Evet, doğru. Okuduğunuzda aksini düşünmüş olabilirsiniz ama siyah eyeliner kalınlığını arttırdıkça yaşınızda büyüyor. Doğal güzelliklerinin farkında olmayan 15-18 yaş aralığındaki kızlarımızın minik pandacıklar olarak ortada gezmelerinin de sebebi de budur.

4. Parlak, Simli Ürünler

Parlak ve simli ürünler kırışıklıkları daha çok belli ederler o neden yüzünüzün hangi bölgesine kullandığınız çok önemli.

5. Kaşlarınızı Doldurmamak/Aşırı Doldurmak

Farketmeseniz de kaşınızdaki tüy yoğunluğu yaşınız ilerledikçe azalır. O nedenle kaşınızı boyamamak sizi daha yaşlı gösterebilir. Fakat kaşınızı gereğinden fazla doldurmak sizi görenlere eski Hollywood starlarını hatırlatacağı için yine sizi yaşlı gösterebilir. Kararında uygulamak önemli.

6. Eski Düzen Eşyalarla Makyaj Yapmak

Gençken kullandığınız pudranın kalınlığı ya da onu neyle uyguladığınız çok önemli değil. Ama yaşla birlikte transparan pudralar, ince yapılı ürünler kullanmak ve bunlar fırça gibi yüzünüze daha hafif uygulayabilen araçlarla yapmak önemli. Yüzünüzde ne kadar kalın bir katman varsa o kadar yaşlı görünürsünüz.

7. Koyu Renk Rujlar

Koyu renk rujlar son dönemde çok popüler ama popüler olması size iyi geleceği anlamına gelmez. Koyu renk rujlar dudakları olduğundan ince gösterir ve yaş arttıkça dudaklarınız hacimlerini kaybettiği için koyu renk ruj uygulamak sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecektir.

Sağlıklı ve genç kalmanız dileğiyle,

Yayım tarihi
Makyaj olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir