Sevdiğim Makyaj Youtuberları/Vloggerları

Makyaj yapmayı seviyorum. Seviyorum demişken yanlış anlaşılma olmasın, ağır makyaj yapan veya sürekli makyajla gezen bir tip değilim. Resim yapmayı, yağlı boya yapmayı sever gibi seviyorum, sanırım yüzümü boyamayı seviyorum:)

Makyaj ile geç tanıştım. Lisedeyken arada bir kalem sürerdim, lise mezuniyetim için resim çektirirken sadece rimel kullandığımı hatırlıyorum. (Hatta benim göz kapaklarım biraz koyu kahverengidir, bütün arkadaşlarım resim çekildikten sonra farımın markasını istemişlerdi, ben de far ne ola ki dostlar şeklinde onlara bakmıştım:)) İnanmayacaksınız ama ilk fondötenimi sanırım üniversitenin ilk yılında almıştım. Onu da sırf bir fondötenim olsun diye alıp bir kenara koymuştum sonra klasik göz kalemi ve rimel ikilisinden oluşan sade makyajımı yapıp okula gider olmuştum.

Beni yakından tanıyanlar bilir, kuaförde çok zaman geçirmeyi sevmem. Fön çektirecek bile olsam mutlaka çok acelem olduğunu söyler bir an önce oradan çıkmak isterim. Fön çektirmeye dayanamayan ben, makyaj için o koltukta öylece oturur muyum? Böyle olunca kendi makyajımı kendim yapabilmek için youtube bağımlısı oldum. Stil danışmanlığı verirken makyaja el atmadan olmuyor o nedenle makyaj alışverişi konusunda çok iyiyimdir:) Hangi cilde ne iyi gelir, hangi ürün kime yakışır -meslek icabı:)- iyi bilirim. En son hangi marka rimel çıkmış hangi kirpiklere iyi gelirmiş hepsi bende. Bu yazımda da konusunda uzman, uygulamada o kadar uzman olmayan biri olarak sizi hocalarımla tanıştırmak istedim.

Merve Özkaynak
merve_ozkaynak_makyaj_youtube

Merve’cimi yeni ürünleri ve ürünlerle ilgili yorumları takip etmek için izliyorum. Makyaj videoları da var ama daha sık ürün incelemesi yapıyor, ben de onun tavsiyelerine kulak verip kendi ihtiyaçlarıma uygun olan ürünleri deniyorum.

Makyaj Günlüğü

makyaj_gunlugu_youtube

Makyaj günlüğü hesabının sahibi sevgili Hacer, tam anlamıyla bir makyaj vlogger’ı. Ürün incelemesi yapıyor ama ağırlıklı olarak makyaj videoları çektiği için onu izliyorum. Gece makyajı yapmam gerektiğinde onun videolarını karıştırıp aynanın karşısına geçiyorum.

Sebi Bebi

sebi_bebi_makyaj_youtube

Sebi Bebi’yi sevmemin sebebi DIY, yani kendin yap videoları. Bir çok kozmetik ürünü basit malzemelerle evde nasıl yapabileceğinizi anlatıyor ve bu konuda gerçekten çok başarılı. Ayrıca özel akşamlar için yapabileceğiniz makyaj uygulamaları için yine bu kanala bakabilirsiniz. Sebi Bebi’nin makyaj videolarından çok şey öğreneceğinize eminim.

itsmeduygu

itsmeduygu_makyaj_youtube

İlk duyduğunuzda bu kız bu ismi bulduğunda bu kadar ünlü olacağını bilmiyormuş herhalde diyorsunuz ama bunu bir kenara koyarsak, bu kızımızın videoları da gayet başarılı. Makyaj videolarının yanı sıra o  makyaj ile yaptığı saç modelini ve kıyafetini de paylaşarak tam olarak konsepti görmenizi sağlıyor.

Sizin takip ettiğiniz Youtuberlar kim? Bana yazın mutlaka!

Acaba ben de kendi kanalımı kursam mı? Son zamanlarda yazmak zor gelmeye başladı, böyle konuşsam sizle nasıl olur? Ne dersiniz?:)

Sevgiyle kalın!

Yayım tarihi
Makyaj olarak sınıflandırılmış

2 yorum

  1. Qute App diye bir uygulama var moda uygulamasıymış kullanmamızı tavsiye eder misiniz? Yada bilginiz var mı?

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir