25 dk’da Zayıflamak | Fıt In Tıme Denemesi

Kilo verme çabalarıma yeni bir metod ekledim; Fit in Time! Aslında son zamanlarda kilo vermektense daha sıkı bir vücuda sahip olmak ve kas oranımı arttırmak benim için daha önemli bir hale geldi. Bunun başlıca sebebi sürekli bilgisayar başında ve oturarak çalışan biri olduğum için ileri yaşlarımda karşılaşabileceğim problemlere önlem almak. Nedir bunlar derseniz, malesef plaza çalışanın gelecekteki en muhtemel rahatsızlıkları; boyun fıtığı, sırt ağrıları ve duruş bozuklukları gibi hayat kalitenizi ciddi anlamda düşüren hastalıklar. Ben kas oranımı arttırmak için son zamanlarda aletli pilates yapıyordum, bir arkadaşım Fit in Time’dan bahsedince denemeliyim diye düşündüm ve bize en yakın olduğu için Ataşehir Fit In Time‘a gittim. Ücretsiz deneme dersi alarak sizde size en yakın Fit In Time stüdyosuna gidebilirsiniz.

Nedir Fit In Time?

Size giydirdikleri özel bir kıyafet sayesinde kaslarınıza akım göndererek kasların harekete geçmesi sağlanıyor. Yani siz 1 kg’lik bir dumble kaldırdığınızda kasınız sanki 5 kilo kaldırıyormuş gibi hissediyor. Böylelikle 25 dakikada yaptığınız spor sonunda sanki 3 saattir spor yapıyormuş gibi hissediyorsunuz.

Yanınızda sadece yedek çamaşır ve ayakkabı götürüyorsunuz, kıyafetler özel ve Fit in Time stüdyolarında mevcut.


fitintime_deneme

 

1. Güvenli mi?

İşin temelinde kaslarınızı elektrik akımı vererek hareketlendirme olduğu için bu soruyu sormadan edemedim. Bu yöntemin ilk olarak sağlık sektöründe felçli hastaları tedavi etmek için kullanıldığını öğrenince rahatladım.

2. Canım acıyacak mı?

Aslında canınız acımıyor ama kaslarınız akım aldığı için genel olarak bir titreşme ve uyuşma olabiliyor.

fitintime_deneyenler

Kıyafeti giymeden önce biraz ıslandım ve ardından kıyafeti giydim. Giydikten sonra sırasıyla tüm bölgelerdeki akım şiddetini ben belirledim. Koçumuz her bölge için ben dur diyene kadar şiddetlendirdi akımı. Yani fix bir ölçüsü yok her bünye ve bölge için ayrı ayrı akım veriliyor. Akım verilen bölgeler bayanlar için; kol, bacak, kalça, bel ve yanlar. Baylarda bu bölgelere ek olarak göğüs bölgesi var.

fitintime_blog

Toplam 20 dakika spor ve 4 dakika dinlenme olacak şekilde sporumuzu yaptık. İlk 20 dakikalık kısmı 10-10 iki set şeklinde yaptık ve ben 10 dakikalık kısım sonunda zaten inanılmaz yorulmuştum. Spor bittikten sonra ise bayılmak üzereydim. Gerçekten çok yorucu ve kasların harekete geçtiği bir 20 dakika oluyor.

fitintime

Deneme dersim bu şekildeydi. Açıkcası toplu paket almak için henüz bir hamle yapmadım. Elektrik akımı aldığımız için uzun vadede acaba bir probleme yol açar mı emin olamıyorum. Biraz doktorlara danışmak ve ardından karar vermek istiyorum. Yöntem mantıklı ve kas yapmak, sıkılaşmak için eminim işe yarıyordur fakat bu akım konusu bende soru işareti olarak kaldı.

Benim gözlemlerim bu kadar, sorularınız veya bildiğiniz ek bilgiler varsa lütfen yorum olarak bırakın:)

Ne dersiniz, sizce sağlıklı bir spor şekli mi?

Ekleme: Fiyatı ile ilgili çok fazla mail geldi, hemen belirteyim. Nakit 10 ders için 765 TL fiyat aldık.

 

Yayım tarihi
Gezi olarak sınıflandırılmış

2 yorum

  1. Ben manipule etmek yolu ile yorAn sporlardan endise duyuyorum. Belki 2 saat non stop yurusen daha iyi baskan

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir