Plaj Çantamda Ne Var?

Lise ve üniversitedeyken yazlıktaki arkadaşlarla bir an önce bronzlaşmak için resmen yarışırdık. Yüzmenin verdiği keyif bir yana tenimin aldığı bronz renk ayrıca hoşuma giderdi. Ben mi değiştim yoksa güneş ışınları mı bilmiyorum ama şu anda bildiğim tek şey o kadar bronzlaşmanın çok da sağlıklı olmadığı.

Bildiğiniz gibi D vitaminini güneşten alıyoruz ve bizim için en önemli vitaminlerden biri. Fakat D vitaminini almak için günde sadece 15-20 dakika güneşlenmenin yeterli olduğunu biliyor musunuz? Yani saatlerce güneşin altında yatmak gerekmiyor. Uzun süre krem sürmeden güneş altında kalmak cilt kanseri, lekelenme gibi problemleri beraberinde getiriyor. Aynı zamanda doktorlar 12-3 arası güneş altında durmanın çok zararlı olduğunu belirtiyor. O yüzden gelin bu yaz saatlerce güneş altında kalmayalım, özellikle yüzümüzü koruyalım.

Beni tanıyanlar sağlıklı yaşam konusunda ne kadar hassas olduğumu bilirler. Her zaman dermatolojik ürünler seçmeye ve az makyaj yapmaya özen gösteririm. Konu güneşlenmek olunca burada da en büyük yardımcılarım yine dermatolog ürünler. İşte bu yaz beni güneşin zararlı ışınlarından koruyacak aynı zamanda tatlı bir bronzluk verecek plaj ürünlerim.

Avene

Avene Bronzlaştırıcı Yağ 30 SPF

Genelde güneşten korunmak için krem sürer, bronzlaşmak için yağları tercih ederiz. Peki korurken bronzlaştıran bir şey yok mu dedim. Karşıma bronzlaştırıcı yağlar çıktı. Bronzlaştırıcı ve koruma faktörü yüksek olan yağlar bu yaz favorim ve benim tercihim Avene. Tatil boyunca başka hiçbir koruyucu kullanmadan sadece bu bronzlaştırıcı yağı kullandım, gerçekten hem koruyor hem de bronzlaştırıyor. Ama söylemeyim ki bu ürün hızlı bir şekilde çok bronzlaşmak isteyenler için uygun değil. Kademeli olarak ve bronzlaştırıcı yağlara göre daha az bronzlaştırıyor.

Avene 50 SPF Güneş Koruyucu

Yüzüm için geçtiğimiz yıllarda Clinique’in 30 faktörlü yüz kremini kullanıyordum.  Yetmemiş olsa gerek yüzümde minik minik açık renkli benler çıkmıştı. Bu sene koruma faktörünü 50’ye çıkarak Avene’i tercih ettim. Korumasından oldukça memnun kaldım, umarım daha iyi sonuç alırım ve lekelenme olmaz.

Avene After Sun Repair Lotion Güneş Sonrası Losyon

En iyi after sun ürünü tartışmasız Bepanthol‘dür. Plaj çanamdan hiç eksik olmayan Bepanthol’e bu sene Avene’in after sun ürünü eşlik ediyor. Yukarıdaki ürünlerle birlikte set olarak satıldığı için tercih ettim ve çok sevdim. Yapısı ve kokusu Bepanthol’e çok benziyor zaten nemlendirme özelliği de çok etkili.

IMG_2235

Yves Rocher Reperation Saç Bakım Yağı

Bu saç bakım yağını daha öncesinde saçıma zaman zaman bakım yapmak için almıştım. Genel kullanımı banyo yapmadan önce saçınıza sürüp 5-10 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkamak şeklinde. Ben banyodan sonra saçlarımın çok kuru olan uçlarına da uyguluyorum. Özellikle kokusu çok hoşuma gittiği ve saçımı yumuşattığı için tatilde de yanıma aldım. Denizden önce ama özellikle denizden sonra saçıma kullandım. Denizden çıktıktan sonra deniz kokusunun üzerimde kalmasını hiç sevmiyorum, bu hoş kokulu yağ hem tuzlu suyun kuruttuğu saçlarıma iyi geldi hem de kokusu ile beni mest etti.

Toni & Guy Deniz Tuzu Saç Spreyi

Günlük hayatta da saçıma şekil vermek için kullandığım bu saç spreyini tatillerde de yanımda bulunduruyorum mutlaka. Denizden çıktıktan sonra saçıma şekil vermek için çok pratik oluyor. Ama sanırım bu tatilimde en fazla akşamları saçımı yapmak için kullandım.

IMG_2234

Eda Taşpınar Bronzlaştırıcı Yağ

Bu bronzlaştırıcı yağı geçen sene satın almıştım ve çok hızlı bronzlaşmıştım. Bu sene bronzlaştırıcı ve koruyucu yağları ilk defa denediğim için ne olur ne olmaz diye yanıma alayım dedim. Hiç kullanmadım o ayrı:)

Clinique Koruyucu Krem 30 Faktör

Yazının başında bahsettiğim yüz kremim bu. Bu sene neredeyse hiç kullanmadım ve bunun yerine Avene’in kremini kullandım. Yine çantamda bulundurduğum kremlerden biri.

Garnier After Sun

Bu çok ince yapılı ve sprey bir ürün. Yoğun bir nemlendirme özelliği yok. Denizden çıktıktan sonra veya güneşlendikten sonra çok kuruyan bölgeler için kullandığım bir ürün. Kokusu çok güzel ve ferah ama asla tek başına after sun olarak yeterli değil.

Umarım plaj malzemelerim sizin için faydalı olmuştur.

Sevgiyle kalın ve tatil planı yapın!

 

 

 

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir