Yurtdışından Alınabilecek Kozmetikler

Hemen belirtmek isterim ki bu yazı “Çin’den alabileceğiniz uyduruk kozmetikler” tadında bir yazı değil. Size linkler verip içeriğinden kim bilir neler olan kalitesiz kozmetik ürünleri önermeyeceğim. Bu tür ürünleri kullanmayı doğru bulmuyorum ve önermiyorum. Cildimize sürdüğümüz en kaliteli kozmetik ürünler bile doğru temizlenmediğinde sivilce yapmaya başlarken kim bilir o ucuz kozmetikler nasıl bir hasar bırakıyordur.

Bu yazımda size yurt dışı seyahatlerinizde bakmanızın faydalı olacağı ülkelere özel ürünlerden bahsedeceğim. Seyahat etmeyi çok seviyorum ve gittiğim yerlerdeki kozmetik mağazalarına, kremlerine mutlaka bakıp deniyorum. İşte seyahat etiğiniz ülkelerde bakmanızın faydalı olacağı markalar.

İtalya – Kiko Milano

Kiko ile Milano seyahatimde tanıştım. Orada yaşayan bir arkadaşım mutlaka denememi önermişti ve bende deneyince çok sevdim. Kiko Milano değişik mağaza tasarımı ve fiyatına göre kaliteli kozmetik ürünleri ile ön plana çıkıyor. Ben Milano’da gördüm ama şuradan Kiko’nun bulunduğu diğer ülkelere bakabilirsiniz. Bakalım Türkiye’ye gelecekler mi!

kiko_milano

 

Amerika – Sephora – Josie Maran

Benim en en sevdiğim ve giden herkesten sürekli istediğim tek marka; Josie Maran!

Josie Maran aslında Sephora’larda satılıyor ama Türkiye’de yok malesef. Amerika’daki Sephoralarda görmüştüm ilk defa, argan yağı içerikli doğal kozmetik lafını duyar duymaz sepetimi doldurmaya başladım. Göz altı kapatıcısı en sevdiğim ürünlerinden, inanılmaz doğal ve hiç sürmemişsiniz gibi duruyor ayrıca argan yağı içerikli olduğu için cildime daha iyi bakıyor. Rimeli ve vücut nemlendiricileri diğer favorilerimden, el kremleri de çok başarılı. Kısaca gördüğünüz yerde bir deneyin:)

josie_maran_argan

Güney Afrika Cumhuriyeti – Rain

Güney Afrika doğal kremler, yağlar bulabilmeniz için tam bir cennet. Benim sevdiğim ürünler ise Rain markasına ait. Bu markayı son Afrika seyahatimde keşfettim, tamamen doğal içerikleri Afrika’ya özgü doğal yağları ile denemeniz gereken markalardan. Yolunuz düşerse mutlaka bakın, benim favorim Biologie serisi.

 

rain_afrika

Sizin önerebileceğiniz kozmetik markaları var mıdır? Yorum olarak bırakın mutlaka!

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir