Makyaj Çantamda Ne Var?

Merhaba, bu yazımda makyaj çantamda neler var size onları anlatacağım.

Bu makyaj çantasını yılbaşı kampanyasında Estee Lauder’in bir setini aldığımda içinden çıkmıştı. Aslında ben makyaj çantamı küçültmeye çalışıyorum çünkü büyüdükçe ağırlaşıyor ve taşımayı zorlaştırıyor. Eski çantama göre daha küçük ama biraz daha küçültebilirim sanırım:)

Loreal – Nude Magique CC Cream

Günlük makyajımda fondöten yerine kızarıklıklarımı eşitleyen ince yapılı bu CC kremi kullanıyorum. Her gün fondöten kullanmayı sevmiyorum. O nedenle bu aralar bu CC kremi kullanıyorum.

Loreal Infalible Pudra

CC kremi uyguladıktan sonra sadece parlama yapan bölgelere mesela alnıma bu pudradan uyguluyorum. Gördüğünüz gibi bitmek üzere:)

H&M Makyaj Fırçaları

H&M’in kozmetik ürünleri Türkiyeye geldiğinde en çok fırçalarını merak etmiştim. Biri fondöten biri pudra olmak üzere iki fırçasını kullanıyorum.

EOS Dudak Koruyucusu

Makyaj çantamda her zaman bir hatta bir kaç dudak koruyucusu olur, bu aralar bendeki eos.

Göz Kalemlerim

Bir tane kahverengi Avon’un asansörlü göz kalemi ve Estee Lauder’in siyah göz kalemi oluyor yanımda. Bu aralar daha çok kahverengi göz kalemi kullanıyorum ama siyahı da yanımdan ayırmıyorum.

The Balm – Bahama Mama

Kontür uygulamak için bronzer yerine bu şekilde mat soğuk alt tonlu ürünler tercih ediyorum. En sevdiklerimden biri Bahama Mama.

The Balm – Betty-Lou Manizer

Bronzer tercihim ise yine the Balm’dan kullanıyorum. Bu ürün gerçekten çok başarılı sanırım bronzer tercihim hep bu olacak.

Maskara

Bir küçük bir büyük 2 tane maskara bulunduruyorum. Küçük olan Estee Lauder’ın maskarası ilk katta bunu uyguluyorum çünkü kirpikleri çok güzel tarayıp ayırıyor. 2. kat için ise Max Factor’ın dolgun kirpikler için olan 2000 calorie dramatic volume maskarasını kullanıyorum.

Mac Mineralize Göz Altı Kapatıcısı 

MAC’in bu ürününü gerçekten çok seviyorum. Şimdiye kadar iki favori göz altı kapatıcım var biri bu diğeride Loreal’in True Match göz altı kapatıcısı. İnce yapılı, kapatıcılığı yüksek ve ağırlık yapmayan bir ürün.

Sephora – Brow Enhancer

Bu ürünü ben kaş aydınlatmada ve göz pınarlarımı aydınlatmak için kullanıyorum. Her gün kullanmasamda makyaj çantamda oluyor mutlaka.

Rujlarım

Maybelline 547 Pleasure Me Red

Revlon 035 Candy Apple,

Benim bu ara makyaj çantamda olan ürünler bu şekilde! Sizin bu ara kullandıklarınız neler? Yorum olarak bırakmayı unutmayın.

Yayım tarihi
Makyaj olarak sınıflandırılmış

2 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir