Roma’da 2 gün 1 Nikah

Roma her zaman iyi bir fikirdir! Çok yakın bir arkadaşımızın nikah töreni için 2. kez Roma’ya gittik. Çok keyifli yaklaşık 2.5 gün geçirdik. Gitmenizi önerebileceğim tüm yerler için eğlenceli bir video çektik. Dilerseniz videoyu izleyebilir veya yazının devamını okuyabilirsiniz.

Turist bulduğunu değil, planladığını yer! 🙂 Roma’ya yolunuz düşerse işin tarihi kısmı ile ilgili çok fazla kaynak var. Ama ben güzel yerlerde yemek-içmek istiyorum diyorsanız işte kılavuzunuz burada!

Yurt dışında nikah töreni ile ilgili isterseniz ayrı bir yazı yazabilirim. Bu yazımda sadece Roma’da gittiğimiz ve sevdiğimiz yerlerle ilgili notlarımı paylaşıyorum.

Bizim 2. seyahatimiz olduğu için turistik yerleri hızlıca gezip yeme-içme kısmına daha çok vakit ayırdık.

İspanyol Merdivenleri Bölgesi

Antico Caffe Greco : Kahve ve tatlı yemek için. Biraz pahalı bir yer ama içerisi çok şirin.

Pastificio: Abartısız şehirdeki en iyi makarnacı! Dikkat edin makarna servisi öğlen 1’den sonra başlıyor. Aslında üretim yapan bir yer. Hediye olarak buradan makarna alabilirsiniz.

Pompi Pasticceria : Tiramisu için en doğru adres. Dondurması da çok güzel.

Panteon Civarı

La Montecarlo : Genelde İtalyanların gittiği bir restoran. Turistik olmadığı için servis ve her şey çok lezzetli. Bizim tüm gezi boyunca favori restoranımız oldu. Mutlaka uğrayın. House wine almayı ihmal etmeyin.

Gelateria del teatro : Dondurma

Salotto 42 : Şehrin en iyi kokteylleri burada.

Trastevere Semtinde Gidilecek Yerler

Carlo Menta : Bu semtte en uygun fiyata en güzel yemekleri yiyebileceğiniz yer. Deniz mahsüllü makarnayı burada deneyebilirsiniz.

Taverna Trilussa : Şık bir akşam yemeği için burayı tercih edebilirsiniz. Rezervasyon şart, cecci e peppe adını verdikleri kremalı karabiberli makarna yenilebilir.

Aşk Çeşmesi Civarında Mekan Önerileri

Vineria II Chianti : Bölgede turistik olmayan neredeyse tek yer. Rezervasyon yaptırmanızı öneririm. Lazanyası çok ama çok güzel. Yine burada da house wine içebilirsiniz.

 

Yayım tarihi
Gezi olarak sınıflandırılmış

2 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir