Mayıs Favorilerim

Merhaba,

Mayıs ayında severek kullandığım ürünlerle ilgili videomu izleyebilir, aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz.

Mayıs ayı benim için çok yoğun geçen bir ay oldu. Okulda son dönem finallerim, üstüne bir yurt dışı bir yurt içi seyahat eklenince hem yorulduğum hem de çok iş başardığım bir dönem oldu. Bu yoğunlukta çok fazla ürün deneyemesem de başım sıkışınca kullandığım pratik, gerçek favori ürünlerimi kullandım. İşte o ürünler;

Estee Lauder Night Repair

Ben bu ürünü Estee Lauder’ın bir setini satın almıştım onun içinden çıkmıştı. Benim cildim yağlı ve malesef akne problemim var. Düzenli ürünler kullanmama rağmen malesef sivilce ve siyah nokta problemlerini kökünden çözemiyorum. Bu ürünü yaklaşık 3 hafta her gece uygulamak üzere düzenli kullandım ve cildime şaşırtıcı şekilde iyi geldi. Özellikle çıkmak üzere olan sivilceleri 1-2 gecede yok etti ve cildimi daha kusursuz bir hale getirdi. Estee Lauder Night Repair’in uzun vadedeki faydası yaşlanmayı geciktirmesi yönünde ama o kadar uzun süre başka ürün denemeden bunu kullanabilir miyim bilmiyorum:) Bu bittikten sonra Kiehls’ın midnight recovery ürününü denemek istiyorum. Sonra ikisinin karşılaştırması yazısını da mutlaka yazacağım.
Flormar Maskara

Geçenlerde Flormar’dan bir ürün alırken kasada indirimli fiyata geldiği için bu maskarayı satın aldım. Bu böyle değişik tombiklikte bir fırçası olan farklı bir maskara. Açıkçası ilk kullandığımda hiç sevemedim ve beğenmedim. Sanırım fırçası değişik olduğu için kullanım zorluğu yaşadım. Sonra bir kere daha şans vereyim dedim ve iyi ki de öyle yapmışım. Çok sevdim. Fırçasına alıştıktan sonra uygulamak pratik ve sonuç çok güzel. Ayrıca çabuk kurumadığı için çok rahat 2-3 kat geçilebiliyor. Fiyatı 15 tl gibi bir şeydi.
Rimmel Kahverengi göz kalemi

Yves Rocher Lavanta Roll-on

Ben bu roll-on’u bir gün yanıma kendi roll-on’umu unuttuğum için almıştım. O gün kullanıp bir kenara atmıştım, sonra yine roll-on suz kalınca bunu kullanmaya başladım. Lavanta kokusu zaten çok güzel bunun yanında performansı da iyi. Ben bu ıslak roll-on’ların performansını çok beğenmiyordum nedense kuru olan ürünler daha kalıcı gibi geliyor bana. Ama bu ürün fikrimi değiştirdi. Siz de bir bakabilirsiniz.

Toni&Guy sprey

Dedim ya bu ay çok yoğun geçti diye, öyle olunca pratik ürünlere gitti elim hep. Bu sprey de saçıma en pratik şekil verme yöntemim. Benim zaten saçımın hafif bir dalgası var, bu spreyle de şekil veriyorum hem diğer spreyler gibi saçları sabitlemiyor hem de dalgaları güzel bir şekilde ortaya koyuyor.

The Balm – Bahama Mama ve Maybelline MasterContour

Bu ikili benim neredeyse tüm ay boyunca makyajımın en temel ürünleriydi. Maybelline Mastercontour yeni çıkan bir ürün, bu ikili şekli yüzünden acaba kullanımı zor olur mu diye düşünmüştüm ama hiç öyle olmadı. Tek seferde tüm yüzünüze şekil verebildiğiniz için de çok pratik kullanabiliyorsunuz. Tüm krem ürünlerde olduğu gibi bu ürünü de toz bir ürünle sabitlemek gerekiyor. O nedenle Bahama Mama ile kullandım.

The Balm – Bahama Mama’ya gelince, Maybelline Mastercontour almadan önce kontür için bu ürünü kullanıyordum. Tüm zamanların en favori ürünü olabilir kendisi çok ama çok güzel. Maybelline Mastercontour ile de iyi bir ikili oldular. Eğer kontür işlemi için tek bir toz ürün kullanacaksanız bu gayet yeterli olur.

Benim bu ay severek kullandığım ürünler bu şekilde. Sizin sevdikleriniz neler? Yorum olarak eklemeyi unutmayın!

 

 

Yayım tarihi
Makyaj olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir