Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Merhaba, bu yazımda/videomda size kendi kullandığım ve yağlı ciltler için uygun olan temizleme ve bakım ürünlerinden bahsedeceğim.

Yağlı ciltler cilt kontrol altına almadığınızda akne sivilce gibi oluşumlara sebep veren ve aynı zamanda yüzünüzün belirli bölgelerinin parlamasına neden olan ciddi bir problemdir. Bu nedenle ben yağlı ciltlere özel dermotolojik ürünler kullanmaya özen gösteriyorum ve düzenli olarak cilt doktoruma gidiyorum. Cilt doktoruna gitme durumunuz yok ise burada bahsettiğim ürünlerin satıldığı eczanelere danışabilirsiniz. Eczanelerdeki görevliler cilt tipinize bakarak yorum yapabilir ve farklı bir öneri de verebilirler.

Yüz Temizleme Jelleri 

En çok dikkat edilmesi gereken nokta; cilt temizliği. Bunun için bana doktorum son olarak La Roche Posay Effeclar yüz temizleme jelini vermişti. Bu jel genel olarak cildimin yağ dengesini sağlasa da çene bölgesindeki sivilceleri kurutmak için yeterli olmadı. O nedenle değiştirip DDF‘in temizleme jelini kullanmaya başladım. Bu ürün sivilce kurutma konusunda daha başarılı ve çabuk etki ediyor. Fakat kullanırken çok dikkatli olmak gerekiyor, göz yanması gibi etkileri var. O nedenle ben bölgesel olarak uygulamayı tercih ediyorum.

Tonik

Yağlı ciltlerin en iyi dostu gül’dür. Gül suyu gözenekleri küçültme etkisi ile sivilce ve siyah nokta oluşumunu engeller. Ben ilk defa bu tarz bir tonik kullanmaya başladığım için Otacı’nın Güllü Suyu’nu kullanmaya başladım. Bu gül suyu hem cildi ferahlatıyor hem de cildinizde ağır bir gül kokusu bırakmıyor. Eğer siz de gül suyuna alışkın değilseniz başlangıç ürünü olarak seçebilirsiniz.

Nemlendirici 

Bence en zoru cildinize gerçekten uyan bir nemlendirici bulmak. Bunun için çok fazla ürün denememe rağmen yeni yeni parlamayı engelleyen ama aynı zamanda nem veren bir ürün buldum. La Roche Posay Effeclar Mat yüz kremi. Bu krem hiç parlama yapmadan nem veriyor ve kullandıklarım arasında en iyisi.

Maske

Yağlı bir cildiniz varsa kil maskeleri ile barışmanızı öneririm. Zira cildi en çok yatıştıran, yumuşatan ve iyi gelen ürünlerden biri tartışmasız kil maskeleri. Benim son dönemlerde kullandığım Moshos Garden’ın amber and rose clay mask. Gül kokulu, sürümü kolay, yumuşak ve anında etkisini gördüğünüz bir maske. Siz de farklı kil maskeleri deneyimleyerek cildinize iyi gelen ürünü seçebilirsiniz.

 

Yayım tarihi
Makyaj olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir