Kısa Notlarla Bozcaada

Merhaba!

Bu sene Ağustos başında ikinci kez Bozcaada’ya gittik. Geçen sene Eylül aylarında sezon sonunda gitmiştik, çok sevdiğimiz için bu sene havalar daha güzelken tekrar gidelim istedik. İyiki de gitmişiz! Sakin huzurlu ortamı, cam gibi denizi ile bir kere daha çok sevdik.

İşte yolu Bozcaada’ya düşeceklere benden kısa kısa notlar;

  1. Yola erken çıkın. İstanbul’dan kısa gibi duruyor fakat nereden baksanız yol 6-7 saat sürebiliyor. O nedenle vakitli çıkın, eğer geç saatlerde gidiyorsanız adaya son feribot saat kaçta mutlaka kontrol edin.
  2. Ada’ya arabanızla geçin, tüm ada etrafındaki koyları gezmenin en kolay yolu araba.
  3. Konaklama konusunda beklentinizi düşürün. Adanın genelinde pansiyonlar var. Butik otellerde mevcut fakat parasını hak eden çok az sayıda güzel otel var. Kalabalıksanız ev kiralamayı düşünün. Biz ilk gidişimizde Destina Otel’de kaldık, memnun kalmadık. O nedenle bu gidişimizde ev kiraladık ve rahat ettik.
  4. Plaj seçeneği çok ama çok fazla! Ama bu konuda ilk bilmeniz gereken Bozcaada’nın suyunun çok soğuk olduğu. Benim gibi soğuk deniz seviyorsanız ne güzel ama soğuk suya giremeyenlerden seniz bir daha düşünün derim. Ayazma plajı ve Beylik koyu en en güzel ikili. Son zamanlarda popülerleşen Mitos beach ise gereksiz, buraya uğramanıza gerek yok. Onun dışında araba ile giderken gördüğünüz sevdiğiniz tüm koylarda yüzebilirsiniz.
  5. Akşam Yemeği dediniz mi seçenek çok fazla! Sahilde yan yana dar sokaklarda bir çok meyhane bulunuyor. Bizim en sevdiklerimiz Sandal ve Kapı 14. Özellikle çocuklu iseniz Kapı 14’ü mutlaka öneriyorum çünkü arkasında sakin bir bahçesi var burada çok rahat edersiniz.
  6. Kahvaltı yapmak isterseniz iki favorim var Rengigül Konukevi ve Lokmacı Serap Anne.
  7. Gün batımına en az 1 saat kala gidin. Bir çok acemi son 10 dakikasına yetişerek muhteşem manzarayı kaçırıyor. Yanınıza biraz atıştırmalık, şarap ve sandalye alın. Müthiş atmosferin tadını çıkarın.

 

Mutlaka Yanınıza Almanız Gerekenler

  1. Bagaja 2 sandalye bir şemsiye atın. Keyfine düşkün, yemeyi içmeyi seven biri iseniz soğutucu sepetlerden de götürün. Ayazma ve Mitos dışındaki plajlarda tesis bulunmuyor. Bu sakin koyların tadını çıkarabilmek için kendi eşyalarınızı yanınızda götürün.
  2. Bu gittiğimde de topuklu kızlarımızı görüp üzüldüm, ada inanılmaz salaş, inanılmaz keyifli. Rahat ayakkabılarınızı almanız yeterli olur.

Öğrenmek istediğiniz farklı şeyler olursa bana yorum ile sorabilirsiniz!

Yayım tarihi
Gezi olarak sınıflandırılmış

1 yorum

  1. Geri bildirim: Gün Batımı | ModaRadar

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir