Hamileyken Kullanabileceğiniz Uygulamalar/ App’ler

Hamilelik süreci başladıktan sonra bu uzun yolculukta bana kılavuzluk yapacak hamile app’lerine yani telefon uygulamalarını araştırmaya başladım. Açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım çünkü beklediğim kadar çeşitlilikte uygulama alternatifi bulamadım. İngilizce uygulamalar biraz daha yaygın ama benim tercihim türkçe olan programlar oldu.

İşte hamile uygulamaları;

Hamilelik

İlk olarak en çok kullandığım en faydalı bulduğum uygulamadan başlamak istedim, uygulamanın adı hamilelik. Her gün bebeğinizde ve sizde hangi değişiklikler oluyor, bebeğinizin hangi kısmı gelişiyor bunları anlatıyor. O nedenle gün geçsede ertesi gün ne olacak bir onu okusam diye heyecanlanıyorsunuz. Daha da güzeli bu hamile uygulaması anne adayındaki değişiklikleri de çok iyi biliyor. Mesela bir dönem benim başım inanılmaz ağrımaya başlamıştı bir-iki gün içinde uygulamada bir uyarı çıktı bu dönemde başınız ağrıyabilir bir hafta içinde geçecektir şeklinde. Gerçekten de öyle oldu. Bir seferinde de bacağıma kramp girmişti doktora haber versem mi vermesem mi derken yine uygulamada bu dönemde olabileceğini okudum. Dolayısıyla benim en faydalı bulduğum hamilelik takip uygulaması bu.

ALLE Hamile

Alle Hamile, yine faydalı bir uygulama ama buradaki açıklamalar haftalık olduğu için çok sık kullanılmıyor. Hafta başında okuyup geçiyorsunuz. Benim bu uygulamanın en çok sevdiğim kısmı alışveriş listesi kısmı. İlk kez anne oluyorsanız ne almanız gerektiğini çok detaylı bilemeye biliyorsunuz. Alle hamile uygulamasının içinde kategori bazında tüm almanız gerekenler listesi, bu listeyi kullanarak kendi listenizi oluşturabiliyorsunuz. Ben bu uygulamada en çok bu kısmı kullanıyorum.

Huggies

Huggies’in de hamileliğiniz boyunca kullanabileceğiniz bir uygulaması bulunuyor. Bu uygulama içinde de hafta hafta hem sizin hemde bebeğinizin değişikliklerini takip edebiliyorsunuz.

Sizin kullandığınız farklı uygulamalar var mı? Bana yorum olarak yazabilirseniz çok sevinirim!

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir