Loreal ve Simple Micellar Su Karşılaştırması

Herkese Merhaba, İsmim Fulya kanalıma hoş geldiniz. Bugün bir karşılaştırma yazısı ile karşınızdayım.

Dilerseniz bu ürün karşılaştırmasının videosunu izleyebilir veya yazının geri kalanını okuyabilirsiniz.

Yakın zamanda bir ingiliz markası ülkemize geldi adı Simple. Dediğine göre simple ingilterenin 1 numaralı cilt bakım markası ve şimdi Türkiye’de.

Markanın ana vaadi paraben alkol gibi zararlı içerikleri içermemesi. Ben merak ettiğim için bir çok ürününden satın aldım ama bu yazıda size özellikle micellar sudan bahsetmek istiyorum. Benim elimde Loreal’inmicellar suyu vardı ve Simple’ı aldıktan sonra tesadüfen fark ettim ki aslında bu üründe de alkol ve paraben yokmuş. Şimdi gelin bu iki ürünü yakından inceleyelim.

Loreal micellar su içinde alkol ve paraben yok indirimsiz fiyatı 32 TL

Simple micellar su içinde alkol ve paraben yok indirimsiz fiyatı 40 TL

İki üründe bende göz tahrişi yapmadı. Göz makyajımı kolayca çıkartabildim.

İki üründe kokusuz denilecek kadar sade içerikteler ama Simple’da böyle çok hafif belli belirsiz bir güzel koku var. Parfümlü gibi değil kesinlikle ama aleo vera mı desem, çok hafif bir çiçek kokusu mevcut.

Ben bu ürünü şu şekilde test ettim 1 hafta boyunca makyajımın bir tarafını Loreal ile bir tarafını da Simple ile çıkardım ve sonuçlar şu şekilde.

İki üründe makyajı çıkarmada çok iyi, Loreal’den ben kaç tane bitirdim bilmiyorum sayısını…Ama denemelerimde gördüm ki gerçekten Simple bir tık daha iyi çıkarıyor makyajı.

Bir de kalıcı kırmızı rujlarımdan biri üzerinde test yaptım. Ve bu testin sonucunda da gibi Simple bir tık daha iyi temizliyor.

Tüm bu testler sonucunda söyleyebilirim ki, Simple uygun fiyatlı ürünler arasında alkol ve paraben içermeyen tek ürün değil eğer bunu duyup koşarak gidiyorsanız bilin ki Loreal’de de aslında bu içerikler yok. Ve Loreal’ın micellar suyu aslında Simple kadar iyi temizliyor.

Tüm denemelerim sonucunda benim kararım şu şekilde, eğer indirim yoksa arada 8 TL gibi bir fark olduğu için ben Loreal’in micellar suyunu alırım. Çünkü hem temiz içerikli hem de makyajı çıkarıyor. Ama eğer indirimdelerse yani aradaki fiyat farkı daha az olursa o zaman tercihim Simple’dan yana kullanırım. Çünkü az bir fark olsa da o makyajı daha iyi çıkarıyor.

Siz bu ürünlerden bir tanesini denediniz mi? Eğer denediyseniz veya bu yazıdan sonra denemeye karar verdiyseniz lütfen bana yorum olarak yazın:)

Yayım tarihi
Makyaj olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir